VIOCAN MIXMEDIA SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, OCTAVIAN GOGA, 42, 400698, MANSARDĂ
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 4.074 RON | −4.074 RON | −4.074 RON | 470.380 RON | 182 RON | 470.198 RON | 335.282 RON | 135.098 RON | 0 RON | 465.707 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 324 RON | 3.698 RON | −3.426 RON | −3.374 RON | 466.331 RON | 0 RON | 466.331 RON | 331.856 RON | 134.475 RON | 0 RON | 465.035 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 466.279 RON | 0 RON | 466.279 RON | 331.855 RON | 134.424 RON | 0 RON | 465.035 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6010 — Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
Top format din 16 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 324 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4,1 K RON | 3,7 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | −4,1 K RON | −3,4 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 135,1 K RON | 470,4 K RON | 28,7% |
| 2024 | 134,5 K RON | 466,3 K RON | 28,8% |
| 2025 | 134,4 K RON | 466,3 K RON | 28,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −4,1 K RON | −3,4 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 470,4 K RON | 466,3 K RON | 466,3 K RON | ▼ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 335,3 K RON | 331,9 K RON | 331,9 K RON | ▼ 0,0% |
| Datorii totale | 135,1 K RON | 134,5 K RON | 134,4 K RON | ▼ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 3,48 | 3,47 | 3,47 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (3.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.