Publicitate

EUROWEBCAM SRL

CUI: 31070359 J2013000035222 SRL Iaşi, Sat Vişan, Comuna Bârnova
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31070359
Cod înmatriculare J2013000035222
EUID ROONRC.J2013000035222
Data înmatriculării 2013-01-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Vişan, Comuna Bârnova, SF. ILIE, 52, 707041

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Vişan, Comuna Bârnova
Stradă: SF. ILIE
Număr: 52
Cod poștal: 707041

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.515.925 RON 3.527.864 RON 4.028.238 RON −524.240 RON −500.374 RON 1.007.718 RON 187.137 RON 820.581 RON −357.593 RON 1.365.311 RON 362.425 RON 176.340 RON 0 RON 0 RON 10
2024 5.390.361 RON 5.395.630 RON 4.179.640 RON 1.016.120 RON 1.215.990 RON 2.024.215 RON 142.515 RON 1.881.700 RON 658.526 RON 1.365.689 RON 756.274 RON 676.711 RON 0 RON 0 RON 8
2025 9.734.894 RON 9.735.232 RON 7.595.170 RON 1.794.005 RON 2.140.062 RON 3.532.988 RON 125.155 RON 3.407.833 RON 1.946.975 RON 1.586.013 RON 1.564.928 RON 1.220.439 RON 0 RON 0 RON 9

Reprezentanți și administratori (1)

FILIP EMANUELA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 730 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
9,73 M RON
Rezultat Net 2025
1,79 M RON
Total Active 2025
3,53 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,52 M RON 5,39 M RON 9,73 M RON
Venituri totale 3,53 M RON 5,40 M RON 9,74 M RON
Cheltuieli totale 4,03 M RON 4,18 M RON 7,60 M RON
Rezultat net −524,2 K RON 1,02 M RON 1,79 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,43 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,15 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,16 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,39 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,23 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate125,2 K RON (3.5%)
Active circulante3,41 M RON (96.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,56 M RON
Creanțe1,22 M RON
Numerar622,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,22
Durata stocaj (zile) 59
Rotație creanțe (ori/an) 7,98
Durata încasare (zile) 46

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,0%
Marjă netă
18,4%
ROA
50,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,37 M RON 1,01 M RON 135,5%
2024 1,37 M RON 2,02 M RON 67,5%
2025 1,59 M RON 3,53 M RON 44,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,52 M RON 5,39 M RON 9,73 M RON ▲ 80,6%
Rezultat net −524,2 K RON 1,02 M RON 1,79 M RON ▲ 76,6%
Total active 1,01 M RON 2,02 M RON 3,53 M RON ▲ 74,5%
Capitaluri proprii −357,6 K RON 658,5 K RON 1,95 M RON ▲ 195,7%
Datorii totale 1,37 M RON 1,37 M RON 1,59 M RON ▲ 16,1%
Lichiditate curentă 0,60 1,38 2,15 ▲ 56,0%
Marjă netă (%) -14,91 18,85 18,43 ▼ 2,2%
Scor bonitate 24 85 100 ▲ 17,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,79 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 12,43 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate