Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PDF VISION CONSULTING SRL

CUI: 26770240 J2013000657233 SRL Ilfov, Oraş Bragadiru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26770240
Cod înmatriculare J2013000657233
EUID ROONRC.J2013000657233
Data înmatriculării 2013-02-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani

Adresă

România, Ilfov, Oraş Bragadiru, DRUMUL DE SONDE, 16, 77025

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Bragadiru
Stradă: DRUMUL DE SONDE
Număr: 16
Cod poștal: 77025

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 20.889 RON 0 RON 20.889 RON 1.094 RON 19.795 RON 0 RON 20.180 RON 0 RON 0 RON 0
2020 144.137 RON 144.137 RON 54.006 RON 86.099 RON 90.131 RON 47.332 RON 0 RON 47.332 RON 46.141 RON 1.191 RON 0 RON 19.389 RON 0 RON 0 RON 1
2021 120.108 RON 120.108 RON 33.466 RON 83.111 RON 86.642 RON 93.874 RON 0 RON 93.874 RON 91.572 RON 2.302 RON 0 RON 91.659 RON 0 RON 0 RON 1
2022 98.100 RON 101.100 RON 30.682 RON 67.976 RON 70.418 RON 79.063 RON 0 RON 79.063 RON 76.548 RON 2.515 RON 0 RON 70.909 RON 0 RON 0 RON 1
2023 105.500 RON 105.500 RON 21.445 RON 72.542 RON 84.055 RON 100.134 RON 0 RON 100.134 RON 99.794 RON 340 RON 0 RON 98.049 RON 0 RON 0 RON 0
2024 90.200 RON 90.200 RON 33.990 RON 46.416 RON 56.210 RON 76.238 RON 0 RON 76.238 RON 48.251 RON 27.987 RON 0 RON 73.989 RON 0 RON 0 RON 0
2025 98.200 RON 106.181 RON 39.882 RON 56.221 RON 66.299 RON 57.902 RON 0 RON 57.902 RON 56.701 RON 1.201 RON 0 RON 55.691 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŞERBĂNESCU GINA CAMELIA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 709 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
98,2 K RON
Rezultat Net 2025
56,2 K RON
Total Active 2025
57,9 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 144,1 K RON 120,1 K RON 98,1 K RON 105,5 K RON 90,2 K RON 98,2 K RON
Venituri totale 0 RON 144,1 K RON 120,1 K RON 101,1 K RON 105,5 K RON 90,2 K RON 106,2 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 54,0 K RON 33,5 K RON 30,7 K RON 21,4 K RON 34,0 K RON 39,9 K RON
Rezultat net 0 RON 86,1 K RON 83,1 K RON 68,0 K RON 72,5 K RON 46,4 K RON 56,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 118,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 48,21 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 48,21 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,84 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 48,21 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante57,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe55,7 K RON
Numerar2,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,76
Durata încasare (zile) 207

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
67,5%
Marjă netă
57,3%
ROA
97,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 19,8 K RON 20,9 K RON 94,8%
2020 1,2 K RON 47,3 K RON 2,5%
2021 2,3 K RON 93,9 K RON 2,5%
2022 2,5 K RON 79,1 K RON 3,2%
2023 340 RON 100,1 K RON 0,3%
2024 28,0 K RON 76,2 K RON 36,7%
2025 1,2 K RON 57,9 K RON 2,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 144,1 K RON 120,1 K RON 98,1 K RON 105,5 K RON 90,2 K RON 98,2 K RON ▲ 8,9%
Rezultat net 0 RON 86,1 K RON 83,1 K RON 68,0 K RON 72,5 K RON 46,4 K RON 56,2 K RON ▲ 21,1%
Total active 20,9 K RON 47,3 K RON 93,9 K RON 79,1 K RON 100,1 K RON 76,2 K RON 57,9 K RON ▼ 24,1%
Capitaluri proprii 1,1 K RON 46,1 K RON 91,6 K RON 76,5 K RON 99,8 K RON 48,3 K RON 56,7 K RON ▲ 17,5%
Datorii totale 19,8 K RON 1,2 K RON 2,3 K RON 2,5 K RON 340 RON 28,0 K RON 1,2 K RON ▼ 95,7%
Lichiditate curentă 1,06 39,74 40,78 31,44 294,51 2,72 48,21 ▲ 1.669,8%
Marjă netă (%) – 59,73 69,20 69,29 68,76 51,46 57,25 ▲ 11,3%
Scor bonitate 40 95 87 80 100 80 100 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (56,2 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (48.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 118,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.