COMPANIA DE SERVICII PUBLICE ZĂRNEŞTI SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, MITROPOLIT ION METIANU, 1, 505800
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.903.767 RON | 4.202.523 RON | 3.423.597 RON | 674.153 RON | 778.926 RON | 2.894.850 RON | 1.329.401 RON | 1.565.449 RON | 2.129.711 RON | 765.139 RON | 17.216 RON | 891.479 RON | 0 RON | 0 RON | 37 |
| 2024 | 3.626.924 RON | 3.973.295 RON | 3.977.885 RON | −4.590 RON | −4.590 RON | 2.877.611 RON | 1.407.247 RON | 1.470.364 RON | 1.965.121 RON | 912.490 RON | 5.530 RON | 507.043 RON | 0 RON | 0 RON | 37 |
| 2025 | 3.799.575 RON | 4.315.689 RON | 4.202.383 RON | 97.717 RON | 113.306 RON | 2.733.689 RON | 990.843 RON | 1.742.846 RON | 2.062.838 RON | 670.851 RON | 6.269 RON | 556.746 RON | 0 RON | 0 RON | 33 |
Reprezentanți și administratori (5)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (40)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3522 Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
- 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4950 Transporturi prin conducte
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8130 — Activități de întreținere peisagistică
Top format din 89 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,90 M RON | 3,63 M RON | 3,80 M RON |
| Venituri totale | 4,20 M RON | 3,97 M RON | 4,32 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,42 M RON | 3,98 M RON | 4,20 M RON |
| Rezultat net | 674,2 K RON | −4,6 K RON | 97,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,67 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,60 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 606,09 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,82 |
| Durata încasare (zile) | 54 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 765,1 K RON | 2,89 M RON | 26,4% |
| 2024 | 912,5 K RON | 2,88 M RON | 31,7% |
| 2025 | 670,9 K RON | 2,73 M RON | 24,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,90 M RON | 3,63 M RON | 3,80 M RON | ▲ 4,8% |
| Rezultat net | 674,2 K RON | −4,6 K RON | 97,7 K RON | ▲ 2.228,9% |
| Total active | 2,89 M RON | 2,88 M RON | 2,73 M RON | ▼ 5,0% |
| Capitaluri proprii | 2,13 M RON | 1,97 M RON | 2,06 M RON | ▲ 5,0% |
| Datorii totale | 765,1 K RON | 912,5 K RON | 670,9 K RON | ▼ 26,5% |
| Lichiditate curentă | 2,05 | 1,61 | 2,60 | ▲ 61,2% |
| Marjă netă (%) | 17,27 | -0,13 | 2,57 | ▲ 2.076,9% |
| Scor bonitate | 87 | 52 | 90 | ▲ 73,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (97,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.