Publicitate

MERLIN INVESTMENT SRL

CUI: 32159714 J2013002643128 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32159714
Cod înmatriculare J2013002643128
EUID ROONRC.J2013002643128
Data înmatriculării 2013-08-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, 1 MAI, 1-2, 2, 4, clădire Anexa Turnătorie (incinta S.C. UNIREA S.A)

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: 1 MAI
Număr: 1-2
Etaj: 2
Apartament: 4
Completare adresă: clădire Anexa Turnătorie (incinta S.C. UNIREA S.A)

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 500 RON 500 RON 1.736 RON −1.251 RON −1.236 RON 485.979 RON 0 RON 485.979 RON −2.945 RON 492.924 RON 0 RON 485.672 RON 0 RON 4.000 RON 0
2020 300 RON 300 RON 929 RON −638 RON −629 RON 489.565 RON 0 RON 489.565 RON −3.583 RON 493.148 RON 0 RON 483.630 RON 0 RON 0 RON 0
2021 800 RON 800 RON 529 RON 247 RON 271 RON 500.812 RON 0 RON 500.812 RON −3.336 RON 504.148 RON 0 RON 494.922 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 100 RON −100 RON −100 RON 501.068 RON 0 RON 501.068 RON −3.437 RON 504.505 RON 0 RON 495.278 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 501.068 RON 0 RON 501.068 RON −3.437 RON 504.505 RON 0 RON 495.278 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 714 RON 0 RON 714 RON 591 RON 123 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 714 RON 0 RON 714 RON 591 RON 123 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MORARU ALIN CONSTANTIN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,182 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
714 RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 500 RON 300 RON 800 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 500 RON 300 RON 800 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 1,7 K RON 929 RON 529 RON 100 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −1,3 K RON −638 RON 247 RON −100 RON 0 RON 0 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −186 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,80 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,80 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,80 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,80 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante714 RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar714 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 492,9 K RON 486,0 K RON 101,4%
2020 493,1 K RON 489,6 K RON 100,7%
2021 504,1 K RON 500,8 K RON 100,7%
2022 504,5 K RON 501,1 K RON 100,7%
2023 504,5 K RON 501,1 K RON 100,7%
2024 123 RON 714 RON 17,2%
2025 123 RON 714 RON 17,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 500 RON 300 RON 800 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −1,3 K RON −638 RON 247 RON −100 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Total active 486,0 K RON 489,6 K RON 500,8 K RON 501,1 K RON 501,1 K RON 714 RON 714 RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii −2,9 K RON −3,6 K RON −3,3 K RON −3,4 K RON −3,4 K RON 591 RON 591 RON ▲ 0,0%
Datorii totale 492,9 K RON 493,1 K RON 504,1 K RON 504,5 K RON 504,5 K RON 123 RON 123 RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 0,99 0,99 0,99 0,99 0,99 5,80 5,80 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) -250,20 -212,67 30,88
Scor bonitate 24 32 60 20 35 75 75 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (5.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate