Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ABEL'S WINE BAR AND MORE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, PROF.DR. GHEORGHE MARINESCU, 3, 5, 19, 50481, 5, CAMERA NR. 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 474.634 RON | 475.871 RON | 373.489 RON | 97.623 RON | 102.382 RON | 102.014 RON | 9.842 RON | 92.172 RON | 90.026 RON | 18.833 RON | 48.924 RON | 37.489 RON | 0 RON | 6.845 RON | 2 |
| 2020 | 213.337 RON | 219.125 RON | 229.582 RON | −12.520 RON | −10.457 RON | 73.320 RON | 5.498 RON | 67.822 RON | −11.944 RON | 85.798 RON | 61.316 RON | 6.055 RON | 0 RON | 534 RON | 2 |
| 2021 | 251.892 RON | 350.068 RON | 283.740 RON | 63.859 RON | 66.328 RON | 114.135 RON | 1.498 RON | 112.637 RON | 51.915 RON | 41.338 RON | 57.369 RON | 12.895 RON | 24.493 RON | 3.611 RON | 2 |
| 2022 | 481.167 RON | 541.234 RON | 456.537 RON | 79.979 RON | 84.697 RON | 161.332 RON | 4.945 RON | 156.387 RON | 80.555 RON | 85.510 RON | 72.891 RON | 59.160 RON | 0 RON | 4.733 RON | 2 |
| 2023 | 610.107 RON | 610.107 RON | 533.567 RON | 70.558 RON | 76.540 RON | 85.614 RON | 3.326 RON | 82.288 RON | 71.134 RON | 16.220 RON | 57.216 RON | 11.013 RON | 0 RON | 1.740 RON | 2 |
| 2024 | 754.353 RON | 755.911 RON | 566.736 RON | 169.876 RON | 189.175 RON | 308.216 RON | 7.251 RON | 300.965 RON | 170.602 RON | 142.525 RON | 75.094 RON | 181.462 RON | 0 RON | 4.911 RON | 1 |
| 2025 | 756.640 RON | 757.220 RON | 577.831 RON | 159.908 RON | 179.389 RON | 309.918 RON | 12.045 RON | 297.873 RON | 160.834 RON | 155.238 RON | 93.819 RON | 119.983 RON | 0 RON | 6.154 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5210 Depozitări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Top format din 938 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 474,6 K RON | 213,3 K RON | 251,9 K RON | 481,2 K RON | 610,1 K RON | 754,4 K RON | 756,6 K RON |
| Venituri totale | 475,9 K RON | 219,1 K RON | 350,1 K RON | 541,2 K RON | 610,1 K RON | 755,9 K RON | 757,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 373,5 K RON | 229,6 K RON | 283,7 K RON | 456,5 K RON | 533,6 K RON | 566,7 K RON | 577,8 K RON |
| Rezultat net | 97,6 K RON | −12,5 K RON | 63,9 K RON | 80,0 K RON | 70,6 K RON | 169,9 K RON | 159,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 832,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,31 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,00 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,06 |
| Durata stocaj (zile) | 45 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,31 |
| Durata încasare (zile) | 58 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,8 K RON | 102,0 K RON | 18,5% |
| 2020 | 85,8 K RON | 73,3 K RON | 117,0% |
| 2021 | 41,3 K RON | 114,1 K RON | 36,2% |
| 2022 | 85,5 K RON | 161,3 K RON | 53,0% |
| 2023 | 16,2 K RON | 85,6 K RON | 19,0% |
| 2024 | 142,5 K RON | 308,2 K RON | 46,2% |
| 2025 | 155,2 K RON | 309,9 K RON | 50,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 474,6 K RON | 213,3 K RON | 251,9 K RON | 481,2 K RON | 610,1 K RON | 754,4 K RON | 756,6 K RON | ▲ 0,3% |
| Rezultat net | 97,6 K RON | −12,5 K RON | 63,9 K RON | 80,0 K RON | 70,6 K RON | 169,9 K RON | 159,9 K RON | ▼ 5,9% |
| Total active | 102,0 K RON | 73,3 K RON | 114,1 K RON | 161,3 K RON | 85,6 K RON | 308,2 K RON | 309,9 K RON | ▲ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 90,0 K RON | −11,9 K RON | 51,9 K RON | 80,6 K RON | 71,1 K RON | 170,6 K RON | 160,8 K RON | ▼ 5,7% |
| Datorii totale | 18,8 K RON | 85,8 K RON | 41,3 K RON | 85,5 K RON | 16,2 K RON | 142,5 K RON | 155,2 K RON | ▲ 8,9% |
| Lichiditate curentă | 4,89 | 0,79 | 2,72 | 1,83 | 5,07 | 2,11 | 1,92 | ▼ 9,1% |
| Marjă netă (%) | 20,57 | -5,87 | 25,35 | 16,62 | 11,56 | 22,52 | 21,13 | ▼ 6,2% |
| Scor bonitate | 87 | 17 | 95 | 85 | 95 | 95 | 75 | ▼ 21,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (159,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 832,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.