Publicitate

PRONTO AUGUST S.R.L.

CUI: 28948329 J2013015327402 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28948329
Cod înmatriculare J2013015327402
EUID ROONRC.J2013015327402
Data înmatriculării 2013-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 74 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, 13 Septembrie, 90, 1, 5, CAMERA 1.01

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: 13 Septembrie
Număr: 90
Etaj: 1
Completare adresă: CAMERA 1.01

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 34.092.612 RON 34.288.604 RON 34.000.153 RON 240.451 RON 288.451 RON 17.727.877 RON 388.845 RON 17.339.032 RON 2.094.450 RON 15.632.977 RON 15.912.757 RON 519.492 RON 450 RON 0 RON 64
2024 41.122.698 RON 41.358.553 RON 40.851.519 RON 424.909 RON 507.034 RON 19.300.625 RON 232.959 RON 19.067.666 RON 2.057.176 RON 17.242.999 RON 18.813.988 RON 793.136 RON 450 RON 0 RON 73
2025 46.141.582 RON 46.753.296 RON 46.359.542 RON 336.245 RON 393.754 RON 22.405.388 RON 339.517 RON 22.065.871 RON 2.329.444 RON 20.075.494 RON 21.897.279 RON 624.744 RON 450 RON 0 RON 74

Reprezentanți și administratori (1)

SANDU GABRIEL-CRISTIAN
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (31)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 89.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
46,14 M RON
Rezultat Net 2025
336,2 K RON
Total Active 2025
22,41 M RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 34,09 M RON 41,12 M RON 46,14 M RON
Venituri totale 34,29 M RON 41,36 M RON 46,75 M RON
Cheltuieli totale 34,00 M RON 40,85 M RON 46,36 M RON
Rezultat net 240,5 K RON 424,9 K RON 336,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 52,50 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,10 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,12 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate339,5 K RON (1.5%)
Active circulante22,07 M RON (98.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,90 M RON
Creanțe624,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,11
Durata stocaj (zile) 173
Rotație creanțe (ori/an) 73,86
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,9%
Marjă netă
0,7%
ROA
1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 15,63 M RON 17,73 M RON 88,2%
2024 17,24 M RON 19,30 M RON 89,3%
2025 20,08 M RON 22,41 M RON 89,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 34,09 M RON 41,12 M RON 46,14 M RON ▲ 12,2%
Rezultat net 240,5 K RON 424,9 K RON 336,2 K RON ▼ 20,9%
Total active 17,73 M RON 19,30 M RON 22,41 M RON ▲ 16,1%
Capitaluri proprii 2,09 M RON 2,06 M RON 2,33 M RON ▲ 13,2%
Datorii totale 15,63 M RON 17,24 M RON 20,08 M RON ▲ 16,4%
Lichiditate curentă 1,11 1,11 1,10 ▼ 0,6%
Marjă netă (%) 0,71 1,03 0,73 ▼ 29,1%
Scor bonitate 57 65 57 ▼ 12,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (336,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 52,50 M RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 89.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate