HABITAT SUPORT ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Republicii, 16, B, 3, 26
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 6.237.373 RON | 6.262.698 RON | 6.150.572 RON | 93.964 RON | 112.126 RON | 677.426 RON | 45.310 RON | 632.116 RON | 27.000 RON | 655.236 RON | 46.119 RON | 523.585 RON | 0 RON | 4.810 RON | 22 |
| 2024 | 4.446.232 RON | 4.462.984 RON | 4.360.759 RON | 85.131 RON | 102.225 RON | 1.089.416 RON | 30.175 RON | 1.059.241 RON | 112.131 RON | 981.376 RON | 132.630 RON | 918.976 RON | 0 RON | 4.091 RON | 15 |
| 2025 | 6.189.559 RON | 6.272.218 RON | 6.098.812 RON | 145.479 RON | 173.406 RON | 930.325 RON | 35.278 RON | 895.047 RON | 257.609 RON | 676.507 RON | 66.580 RON | 710.845 RON | 0 RON | 3.791 RON | 15 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2361 — Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Top format din 42 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,24 M RON | 4,45 M RON | 6,19 M RON |
| Venituri totale | 6,26 M RON | 4,46 M RON | 6,27 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,15 M RON | 4,36 M RON | 6,10 M RON |
| Rezultat net | 94,0 K RON | 85,1 K RON | 145,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,58 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,22 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 92,96 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,71 |
| Durata încasare (zile) | 42 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 655,2 K RON | 677,4 K RON | 96,7% |
| 2024 | 981,4 K RON | 1,09 M RON | 90,1% |
| 2025 | 676,5 K RON | 930,3 K RON | 72,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,24 M RON | 4,45 M RON | 6,19 M RON | ▲ 39,2% |
| Rezultat net | 94,0 K RON | 85,1 K RON | 145,5 K RON | ▲ 70,9% |
| Total active | 677,4 K RON | 1,09 M RON | 930,3 K RON | ▼ 14,6% |
| Capitaluri proprii | 27,0 K RON | 112,1 K RON | 257,6 K RON | ▲ 129,7% |
| Datorii totale | 655,2 K RON | 981,4 K RON | 676,5 K RON | ▼ 31,1% |
| Lichiditate curentă | 0,96 | 1,08 | 1,32 | ▲ 22,6% |
| Marjă netă (%) | 1,51 | 1,91 | 2,35 | ▲ 23,0% |
| Scor bonitate | 43 | 57 | 70 | ▲ 22,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (145,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.