Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SYNERGETIX EDUCATIONAL SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, DOGĂRIEI, 51, parter, etaj 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 460.801 RON | 460.802 RON | 402.192 RON | 54.002 RON | 58.610 RON | 723.213 RON | 605.488 RON | 117.725 RON | 326.545 RON | 396.668 RON | 0 RON | 102.876 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 101.971 RON | 252.239 RON | 433.627 RON | −182.408 RON | −181.388 RON | 5.655.557 RON | 1.419.691 RON | 4.235.866 RON | 144.137 RON | 849.894 RON | 9.497 RON | 4.221.158 RON | 4.661.526 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 22.409 RON | 425.849 RON | 508.066 RON | −83.283 RON | −82.217 RON | 5.354.592 RON | 1.694.193 RON | 3.660.399 RON | 60.854 RON | 951.429 RON | 30.508 RON | 3.189.412 RON | 4.342.309 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 258.478 RON | 1.219.539 RON | 1.209.275 RON | 7.679 RON | 10.264 RON | 5.397.640 RON | 2.074.525 RON | 3.323.115 RON | 68.533 RON | 1.441.448 RON | 41.240 RON | 3.173.086 RON | 3.887.659 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 78.921 RON | 1.281.578 RON | 1.654.305 RON | −373.546 RON | −372.727 RON | 4.815.292 RON | 1.979.190 RON | 2.836.102 RON | −305.014 RON | 2.273.475 RON | 0 RON | 2.676.434 RON | 2.846.831 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 89.000 RON | 112.939 RON | 203.103 RON | −90.164 RON | −90.164 RON | 4.526.545 RON | 1.944.251 RON | 2.582.294 RON | −395.178 RON | 2.098.832 RON | 0 RON | 2.527.079 RON | 2.822.891 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 241.914 RON | 265.620 RON | 126.743 RON | 131.083 RON | 138.877 RON | 4.589.558 RON | 1.910.138 RON | 2.679.420 RON | −264.095 RON | 2.054.468 RON | 0 RON | 2.533.944 RON | 2.799.185 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5829 — Activități de editare a altor produse software
Top format din 19 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−264.095 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 460,8 K RON | 102,0 K RON | 22,4 K RON | 258,5 K RON | 78,9 K RON | 89,0 K RON | 241,9 K RON |
| Venituri totale | 460,8 K RON | 252,2 K RON | 425,8 K RON | 1,22 M RON | 1,28 M RON | 112,9 K RON | 265,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 402,2 K RON | 433,6 K RON | 508,1 K RON | 1,21 M RON | 1,65 M RON | 203,1 K RON | 126,7 K RON |
| Rezultat net | 54,0 K RON | −182,4 K RON | −83,3 K RON | 7,7 K RON | −373,5 K RON | −90,2 K RON | 131,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 89,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,10 |
| Durata încasare (zile) | 3.823 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 396,7 K RON | 723,2 K RON | 54,9% |
| 2020 | 849,9 K RON | 5,66 M RON | 15,0% |
| 2021 | 951,4 K RON | 5,35 M RON | 17,8% |
| 2022 | 1,44 M RON | 5,40 M RON | 26,7% |
| 2023 | 2,27 M RON | 4,82 M RON | 47,2% |
| 2024 | 2,10 M RON | 4,53 M RON | 46,4% |
| 2025 | 2,05 M RON | 4,59 M RON | 44,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 460,8 K RON | 102,0 K RON | 22,4 K RON | 258,5 K RON | 78,9 K RON | 89,0 K RON | 241,9 K RON | ▲ 171,8% |
| Rezultat net | 54,0 K RON | −182,4 K RON | −83,3 K RON | 7,7 K RON | −373,5 K RON | −90,2 K RON | 131,1 K RON | ▲ 245,4% |
| Total active | 723,2 K RON | 5,66 M RON | 5,35 M RON | 5,40 M RON | 4,82 M RON | 4,53 M RON | 4,59 M RON | ▲ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 326,5 K RON | 144,1 K RON | 60,9 K RON | 68,5 K RON | −305,0 K RON | −395,2 K RON | −264,1 K RON | ▲ 33,2% |
| Datorii totale | 396,7 K RON | 849,9 K RON | 951,4 K RON | 1,44 M RON | 2,27 M RON | 2,10 M RON | 2,05 M RON | ▼ 2,1% |
| Lichiditate curentă | 0,30 | 4,98 | 3,85 | 2,31 | 1,25 | 1,23 | 1,30 | ▲ 6,0% |
| Marjă netă (%) | 11,72 | -178,88 | -371,65 | 2,97 | -473,32 | -101,31 | 54,19 | ▲ 153,5% |
| Scor bonitate | 60 | 47 | 47 | 68 | 24 | 39 | 67 | ▲ 71,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (131,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.