Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MIRKO EOOD-FILIALA SRL

CUI: 32891298 J2014000668236 SRL Ilfov, Comuna Afumaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32891298
Cod înmatriculare J2014000668236
EUID ROONRC.J2014000668236
Data înmatriculării 2014-03-07
Formă juridică SRL
Țara firmei mamă Bulgaria
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Comuna Afumaţi, Bucuresti-Urziceni, 31, 77010, Pavilion X2, Spaţiul SWR_5x2 (in suprafata de 60 mp)

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Comuna Afumaţi
Stradă: Bucuresti-Urziceni
Număr: 31
Cod poștal: 77010
Completare adresă: Pavilion X2, Spaţiul SWR_5x2 (in suprafata de 60 mp)

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 198.035 RON 224.277 RON 245.760 RON −23.719 RON −21.483 RON 218.663 RON 223 RON 218.440 RON 206.668 RON 14.428 RON 135.791 RON 34.306 RON 0 RON 2.433 RON 1
2020 257.530 RON 265.695 RON 231.974 RON 31.224 RON 33.721 RON 292.874 RON 279 RON 292.595 RON 237.892 RON 57.415 RON 183.292 RON 89.355 RON 0 RON 2.433 RON 1
2021 507.354 RON 507.676 RON 341.609 RON 161.094 RON 166.067 RON 464.664 RON 357 RON 464.307 RON 398.986 RON 68.111 RON 252.856 RON 154.439 RON 0 RON 2.433 RON 1
2022 702.398 RON 704.535 RON 477.827 RON 220.738 RON 226.708 RON 625.232 RON 490 RON 624.742 RON 619.725 RON 46.992 RON 406.869 RON 181.317 RON 500 RON 41.985 RON 1
2023 770.518 RON 783.325 RON 576.008 RON 199.917 RON 207.317 RON 863.197 RON 172.606 RON 690.591 RON 793.375 RON 111.307 RON 427.111 RON 138.974 RON 500 RON 41.985 RON 1
2024 1.005.373 RON 1.007.139 RON 686.737 RON 299.100 RON 320.402 RON 1.148.050 RON 124.477 RON 1.023.573 RON 1.041.442 RON 106.671 RON 812.065 RON 118.127 RON 2.370 RON 2.433 RON 1
2025 1.168.137 RON 1.170.999 RON 973.872 RON 163.832 RON 197.127 RON 1.272.230 RON 82.991 RON 1.189.239 RON 1.108.162 RON 163.799 RON 899.686 RON 146.897 RON 2.702 RON 2.433 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TEFIK NEZHDET MEHMED
administrator
Bulgaria
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 65 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,17 M RON
Rezultat Net 2025
163,8 K RON
Total Active 2025
1,27 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 198,0 K RON 257,5 K RON 507,4 K RON 702,4 K RON 770,5 K RON 1,01 M RON 1,17 M RON
Venituri totale 224,3 K RON 265,7 K RON 507,7 K RON 704,5 K RON 783,3 K RON 1,01 M RON 1,17 M RON
Cheltuieli totale 245,8 K RON 232,0 K RON 341,6 K RON 477,8 K RON 576,0 K RON 686,7 K RON 973,9 K RON
Rezultat net −23,7 K RON 31,2 K RON 161,1 K RON 220,7 K RON 199,9 K RON 299,1 K RON 163,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,33 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,26 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,77 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,87 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 7,77 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate83,0 K RON (6.5%)
Active circulante1,19 M RON (93.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri899,7 K RON
Creanțe146,9 K RON
Numerar142,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,30
Durata stocaj (zile) 281
Rotație creanțe (ori/an) 7,95
Durata încasare (zile) 46

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,9%
Marjă netă
14,0%
ROA
12,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 14,4 K RON 218,7 K RON 6,6%
2020 57,4 K RON 292,9 K RON 19,6%
2021 68,1 K RON 464,7 K RON 14,7%
2022 47,0 K RON 625,2 K RON 7,5%
2023 111,3 K RON 863,2 K RON 12,9%
2024 106,7 K RON 1,15 M RON 9,3%
2025 163,8 K RON 1,27 M RON 12,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 198,0 K RON 257,5 K RON 507,4 K RON 702,4 K RON 770,5 K RON 1,01 M RON 1,17 M RON ▲ 16,2%
Rezultat net −23,7 K RON 31,2 K RON 161,1 K RON 220,7 K RON 199,9 K RON 299,1 K RON 163,8 K RON ▼ 45,2%
Total active 218,7 K RON 292,9 K RON 464,7 K RON 625,2 K RON 863,2 K RON 1,15 M RON 1,27 M RON ▲ 10,8%
Capitaluri proprii 206,7 K RON 237,9 K RON 399,0 K RON 619,7 K RON 793,4 K RON 1,04 M RON 1,11 M RON ▲ 6,4%
Datorii totale 14,4 K RON 57,4 K RON 68,1 K RON 47,0 K RON 111,3 K RON 106,7 K RON 163,8 K RON ▲ 53,6%
Lichiditate curentă 15,14 5,10 6,82 13,29 6,20 9,60 7,26 ▼ 24,3%
Marjă netă (%) -11,98 12,12 31,75 31,43 25,95 29,75 14,03 ▼ 52,8%
Scor bonitate 64 95 100 100 87 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (163,8 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (7.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,33 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.