Publicitate

EBA TRADE SRL

CUI: 33529289 J2014000781041 SRL Bacău, Municipiul Bacău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33529289
Cod înmatriculare J2014000781041
EUID ROONRC.J2014000781041
Data înmatriculării 2014-08-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, 9 MAI, 3, A, 2

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Stradă: 9 MAI
Număr: 3
Scară: A
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.874.298 RON 3.898.801 RON 3.730.625 RON 133.311 RON 168.176 RON 1.830.415 RON 116.024 RON 1.714.391 RON 924.536 RON 905.879 RON 0 RON 1.013.152 RON 0 RON 0 RON 4
2024 5.307.792 RON 5.342.289 RON 4.901.273 RON 370.453 RON 441.016 RON 2.006.514 RON 88.774 RON 1.917.740 RON 1.244.989 RON 761.525 RON 0 RON 1.280.073 RON 0 RON 0 RON 2
2025 5.004.687 RON 5.061.666 RON 4.739.850 RON 270.325 RON 321.816 RON 2.330.388 RON 312.525 RON 2.017.863 RON 1.315.314 RON 1.015.074 RON 6.787 RON 1.506.166 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

S.E.C.A.M.-INVEST SRL
administrator
Reșed.: Bacău, România
Pagina administratorului
EŞANU VASILE ROMEO
reprezentant al persoanei juridice
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 8 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
5,00 M RON
Rezultat Net 2025
270,3 K RON
Total Active 2025
2,33 M RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,87 M RON 5,31 M RON 5,00 M RON
Venituri totale 3,90 M RON 5,34 M RON 5,06 M RON
Cheltuieli totale 3,73 M RON 4,90 M RON 4,74 M RON
Rezultat net 133,3 K RON 370,5 K RON 270,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,86 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,99 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,98 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,50 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,30 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate312,5 K RON (13.4%)
Active circulante2,02 M RON (86.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,8 K RON
Creanțe1,51 M RON
Numerar504,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 737,39
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 3,32
Durata încasare (zile) 110

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,4%
Marjă netă
5,4%
ROA
11,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 905,9 K RON 1,83 M RON 49,5%
2024 761,5 K RON 2,01 M RON 38,0%
2025 1,02 M RON 2,33 M RON 43,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,87 M RON 5,31 M RON 5,00 M RON ▼ 5,7%
Rezultat net 133,3 K RON 370,5 K RON 270,3 K RON ▼ 27,0%
Total active 1,83 M RON 2,01 M RON 2,33 M RON ▲ 16,1%
Capitaluri proprii 924,5 K RON 1,24 M RON 1,32 M RON ▲ 5,6%
Datorii totale 905,9 K RON 761,5 K RON 1,02 M RON ▲ 33,3%
Lichiditate curentă 1,89 2,52 1,99 ▼ 21,1%
Marjă netă (%) 3,44 6,98 5,40 ▼ 22,6%
Scor bonitate 72 95 70 ▼ 26,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (270,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,86 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate