Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BELLE VIE MEDICAL SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, TUDOR VLADIMIRESCU, 20, 77145, MANSARDA, IN INCINTA POLICLINICII PANTELIMON
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.964.247 RON | 1.964.376 RON | 1.614.322 RON | 334.786 RON | 350.054 RON | 1.441.601 RON | 112.145 RON | 1.329.456 RON | 1.250.997 RON | 190.604 RON | 4.528 RON | 417.466 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2024 | 2.420.703 RON | 2.426.124 RON | 2.005.279 RON | 358.949 RON | 420.845 RON | 2.059.396 RON | 342.170 RON | 1.717.226 RON | 1.609.946 RON | 307.598 RON | 4.754 RON | 391.952 RON | 141.852 RON | 0 RON | 15 |
| 2025 | 3.253.265 RON | 3.533.943 RON | 2.553.798 RON | 861.709 RON | 980.145 RON | 2.698.771 RON | 225.985 RON | 2.472.786 RON | 2.471.656 RON | 227.115 RON | 20.493 RON | 587.714 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 93 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,96 M RON | 2,42 M RON | 3,25 M RON |
| Venituri totale | 1,96 M RON | 2,43 M RON | 3,53 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,61 M RON | 2,01 M RON | 2,55 M RON |
| Rezultat net | 334,8 K RON | 358,9 K RON | 861,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,84 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,89 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 158,75 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,54 |
| Durata încasare (zile) | 66 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 190,6 K RON | 1,44 M RON | 13,2% |
| 2024 | 307,6 K RON | 2,06 M RON | 14,9% |
| 2025 | 227,1 K RON | 2,70 M RON | 8,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,96 M RON | 2,42 M RON | 3,25 M RON | ▲ 34,4% |
| Rezultat net | 334,8 K RON | 358,9 K RON | 861,7 K RON | ▲ 140,1% |
| Total active | 1,44 M RON | 2,06 M RON | 2,70 M RON | ▲ 31,0% |
| Capitaluri proprii | 1,25 M RON | 1,61 M RON | 2,47 M RON | ▲ 53,5% |
| Datorii totale | 190,6 K RON | 307,6 K RON | 227,1 K RON | ▼ 26,2% |
| Lichiditate curentă | 6,98 | 5,58 | 10,89 | ▲ 95,0% |
| Marjă netă (%) | 17,04 | 14,83 | 26,49 | ▲ 78,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (861,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.89), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,84 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.