Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZCB PARK CAFE FRANCHISE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Timişoara, 89, C1.3, B, 2, 28, 61327, 6,
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.296.802 RON | 2.295.899 RON | 1.956.482 RON | 316.342 RON | 339.417 RON | 567.380 RON | 145.113 RON | 422.267 RON | 117.185 RON | 492.346 RON | 89.316 RON | 283.850 RON | 0 RON | 42.151 RON | 8 |
| 2020 | 1.347.435 RON | 1.347.657 RON | 1.537.430 RON | −204.456 RON | −189.773 RON | 519.548 RON | 138.541 RON | 381.007 RON | −204.216 RON | 768.204 RON | 32.974 RON | 305.511 RON | 0 RON | 44.440 RON | 9 |
| 2021 | 2.815.886 RON | 2.816.722 RON | 2.121.067 RON | 671.092 RON | 695.655 RON | 1.285.140 RON | 56.088 RON | 1.229.052 RON | 466.876 RON | 675.138 RON | 350.002 RON | 760.334 RON | 187.749 RON | 44.623 RON | 10 |
| 2022 | 3.538.859 RON | 3.538.860 RON | 2.037.684 RON | 1.466.428 RON | 1.501.176 RON | 3.469.986 RON | 62.747 RON | 3.407.239 RON | 1.466.668 RON | 1.824.967 RON | 1.476.849 RON | 900.349 RON | 187.749 RON | 9.398 RON | 9 |
| 2023 | 4.038.522 RON | 5.150.629 RON | 6.057.042 RON | −940.977 RON | −906.413 RON | 2.529.906 RON | 164.863 RON | 2.365.043 RON | 770.692 RON | 1.580.863 RON | 230.623 RON | 1.561.417 RON | 187.749 RON | 9.398 RON | 11 |
| 2024 | 4.737.211 RON | 6.129.099 RON | 5.272.484 RON | 723.696 RON | 856.615 RON | 2.534.214 RON | 169.538 RON | 2.364.676 RON | 1.420.476 RON | 1.113.738 RON | 76.458 RON | 2.142.812 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 4.518.316 RON | 5.518.347 RON | 5.101.151 RON | 360.251 RON | 417.196 RON | 2.371.895 RON | 256.802 RON | 2.115.093 RON | 1.484.160 RON | 887.735 RON | 140.717 RON | 1.749.354 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Top format din 1,119 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,30 M RON | 1,35 M RON | 2,82 M RON | 3,54 M RON | 4,04 M RON | 4,74 M RON | 4,52 M RON |
| Venituri totale | 2,30 M RON | 1,35 M RON | 2,82 M RON | 3,54 M RON | 5,15 M RON | 6,13 M RON | 5,52 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,96 M RON | 1,54 M RON | 2,12 M RON | 2,04 M RON | 6,06 M RON | 5,27 M RON | 5,10 M RON |
| Rezultat net | 316,3 K RON | −204,5 K RON | 671,1 K RON | 1,47 M RON | −941,0 K RON | 723,7 K RON | 360,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,42 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,22 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 32,11 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,58 |
| Durata încasare (zile) | 141 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 492,3 K RON | 567,4 K RON | 86,8% |
| 2020 | 768,2 K RON | 519,5 K RON | 147,9% |
| 2021 | 675,1 K RON | 1,29 M RON | 52,5% |
| 2022 | 1,82 M RON | 3,47 M RON | 52,6% |
| 2023 | 1,58 M RON | 2,53 M RON | 62,5% |
| 2024 | 1,11 M RON | 2,53 M RON | 44,0% |
| 2025 | 887,7 K RON | 2,37 M RON | 37,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,30 M RON | 1,35 M RON | 2,82 M RON | 3,54 M RON | 4,04 M RON | 4,74 M RON | 4,52 M RON | ▼ 4,6% |
| Rezultat net | 316,3 K RON | −204,5 K RON | 671,1 K RON | 1,47 M RON | −941,0 K RON | 723,7 K RON | 360,3 K RON | ▼ 50,2% |
| Total active | 567,4 K RON | 519,5 K RON | 1,29 M RON | 3,47 M RON | 2,53 M RON | 2,53 M RON | 2,37 M RON | ▼ 6,4% |
| Capitaluri proprii | 117,2 K RON | −204,2 K RON | 466,9 K RON | 1,47 M RON | 770,7 K RON | 1,42 M RON | 1,48 M RON | ▲ 4,5% |
| Datorii totale | 492,3 K RON | 768,2 K RON | 675,1 K RON | 1,82 M RON | 1,58 M RON | 1,11 M RON | 887,7 K RON | ▼ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 0,86 | 0,50 | 1,82 | 1,87 | 1,50 | 2,12 | 2,38 | ▲ 12,2% |
| Marjă netă (%) | 13,77 | -15,17 | 23,83 | 41,44 | -23,30 | 15,28 | 7,97 | ▼ 47,8% |
| Scor bonitate | 60 | 12 | 90 | 90 | 49 | 100 | 82 | ▼ 18,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (360,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,42 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.