Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRODACT METAL COLOR SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ÎNTRE TARLALE, 41C, 32982, 3, CLADIREA REMIZA PSI, PARTER, CORP HALA SI BIROURI PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 832.568 RON | 832.584 RON | 560.556 RON | 263.702 RON | 272.028 RON | 326.101 RON | 37.374 RON | 288.727 RON | 263.942 RON | 62.159 RON | 1.345 RON | 189.485 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 453.823 RON | 454.533 RON | 365.689 RON | 84.534 RON | 88.844 RON | 283.087 RON | 24.759 RON | 258.328 RON | 84.794 RON | 198.293 RON | 2.869 RON | 159.494 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 592.351 RON | 663.079 RON | 463.696 RON | 194.166 RON | 199.383 RON | 811.967 RON | 468.590 RON | 343.377 RON | 278.961 RON | 533.006 RON | 1.298 RON | 159.086 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 921.570 RON | 930.754 RON | 450.918 RON | 470.778 RON | 479.836 RON | 892.317 RON | 465.239 RON | 427.078 RON | 471.038 RON | 421.418 RON | 8.225 RON | 177.734 RON | 0 RON | 139 RON | 5 |
| 2023 | 766.833 RON | 769.576 RON | 543.440 RON | 218.943 RON | 226.136 RON | 783.572 RON | 461.179 RON | 322.393 RON | 219.203 RON | 564.525 RON | 967 RON | 186.268 RON | 0 RON | 156 RON | 6 |
| 2024 | 847.480 RON | 1.372.480 RON | 983.827 RON | 351.789 RON | 388.653 RON | 413.815 RON | 18.090 RON | 395.725 RON | 352.049 RON | 62.939 RON | 912 RON | 149.342 RON | 0 RON | 1.173 RON | 5 |
| 2025 | 623.602 RON | 624.015 RON | 547.045 RON | 63.888 RON | 76.970 RON | 259.220 RON | 15.033 RON | 244.187 RON | 64.148 RON | 196.185 RON | 1.098 RON | 113.675 RON | 0 RON | 1.113 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2561 — Fabricarea produselor de tăiat
Top format din 18 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 832,6 K RON | 453,8 K RON | 592,4 K RON | 921,6 K RON | 766,8 K RON | 847,5 K RON | 623,6 K RON |
| Venituri totale | 832,6 K RON | 454,5 K RON | 663,1 K RON | 930,8 K RON | 769,6 K RON | 1,37 M RON | 624,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 560,6 K RON | 365,7 K RON | 463,7 K RON | 450,9 K RON | 543,4 K RON | 983,8 K RON | 547,0 K RON |
| Rezultat net | 263,7 K RON | 84,5 K RON | 194,2 K RON | 470,8 K RON | 218,9 K RON | 351,8 K RON | 63,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 767,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 567,94 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,49 |
| Durata încasare (zile) | 67 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 62,2 K RON | 326,1 K RON | 19,1% |
| 2020 | 198,3 K RON | 283,1 K RON | 70,1% |
| 2021 | 533,0 K RON | 812,0 K RON | 65,6% |
| 2022 | 421,4 K RON | 892,3 K RON | 47,2% |
| 2023 | 564,5 K RON | 783,6 K RON | 72,1% |
| 2024 | 62,9 K RON | 413,8 K RON | 15,2% |
| 2025 | 196,2 K RON | 259,2 K RON | 75,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 832,6 K RON | 453,8 K RON | 592,4 K RON | 921,6 K RON | 766,8 K RON | 847,5 K RON | 623,6 K RON | ▼ 26,4% |
| Rezultat net | 263,7 K RON | 84,5 K RON | 194,2 K RON | 470,8 K RON | 218,9 K RON | 351,8 K RON | 63,9 K RON | ▼ 81,8% |
| Total active | 326,1 K RON | 283,1 K RON | 812,0 K RON | 892,3 K RON | 783,6 K RON | 413,8 K RON | 259,2 K RON | ▼ 37,4% |
| Capitaluri proprii | 263,9 K RON | 84,8 K RON | 279,0 K RON | 471,0 K RON | 219,2 K RON | 352,0 K RON | 64,1 K RON | ▼ 81,8% |
| Datorii totale | 62,2 K RON | 198,3 K RON | 533,0 K RON | 421,4 K RON | 564,5 K RON | 62,9 K RON | 196,2 K RON | ▲ 211,7% |
| Lichiditate curentă | 4,65 | 1,30 | 0,64 | 1,01 | 0,57 | 6,29 | 1,24 | ▼ 80,2% |
| Marjă netă (%) | 31,67 | 18,63 | 32,78 | 51,08 | 28,55 | 41,51 | 10,24 | ▼ 75,3% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 73 | 90 | 53 | 100 | 60 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (63,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 767,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.