Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EVE UNIVERSAL MEDIA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, MONTREAL, 10, 11469, 1, PARTER, Cladirea Principala WTCB SA, Incaperea 0.17
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 370.012 RON | 371.550 RON | 195.887 RON | 171.947 RON | 175.663 RON | 478.271 RON | 242.172 RON | 236.099 RON | 200.782 RON | 277.489 RON | 0 RON | 141.229 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 359.289 RON | 438.875 RON | 263.486 RON | 171.001 RON | 175.389 RON | 627.461 RON | 178.940 RON | 448.521 RON | 371.783 RON | 255.678 RON | 0 RON | 186.093 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 1.079.489 RON | 1.095.705 RON | 564.105 RON | 520.861 RON | 531.600 RON | 796.203 RON | 135.489 RON | 660.714 RON | 521.101 RON | 275.102 RON | 0 RON | 222.797 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.736.234 RON | 1.753.749 RON | 946.958 RON | 791.884 RON | 806.791 RON | 1.606.046 RON | 137.556 RON | 1.468.490 RON | 1.312.985 RON | 293.061 RON | 0 RON | 510.298 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.264.323 RON | 2.319.242 RON | 2.065.046 RON | 231.481 RON | 254.196 RON | 599.883 RON | 41.846 RON | 558.037 RON | 231.721 RON | 368.162 RON | 0 RON | 555.020 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 904.705 RON | 986.511 RON | 428.995 RON | 471.149 RON | 557.516 RON | 1.030.886 RON | 343.237 RON | 687.649 RON | 471.479 RON | 559.407 RON | 0 RON | 669.446 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.512.026 RON | 1.540.759 RON | 1.248.199 RON | 229.618 RON | 292.560 RON | 1.256.312 RON | 536.192 RON | 720.120 RON | 701.097 RON | 555.215 RON | 0 RON | 603.043 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 370,0 K RON | 359,3 K RON | 1,08 M RON | 1,74 M RON | 2,26 M RON | 904,7 K RON | 1,51 M RON |
| Venituri totale | 371,6 K RON | 438,9 K RON | 1,10 M RON | 1,75 M RON | 2,32 M RON | 986,5 K RON | 1,54 M RON |
| Cheltuieli totale | 195,9 K RON | 263,5 K RON | 564,1 K RON | 947,0 K RON | 2,07 M RON | 429,0 K RON | 1,25 M RON |
| Rezultat net | 171,9 K RON | 171,0 K RON | 520,9 K RON | 791,9 K RON | 231,5 K RON | 471,1 K RON | 229,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,99 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,51 |
| Durata încasare (zile) | 146 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 277,5 K RON | 478,3 K RON | 58,0% |
| 2020 | 255,7 K RON | 627,5 K RON | 40,8% |
| 2021 | 275,1 K RON | 796,2 K RON | 34,6% |
| 2022 | 293,1 K RON | 1,61 M RON | 18,3% |
| 2023 | 368,2 K RON | 599,9 K RON | 61,4% |
| 2024 | 559,4 K RON | 1,03 M RON | 54,3% |
| 2025 | 555,2 K RON | 1,26 M RON | 44,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 370,0 K RON | 359,3 K RON | 1,08 M RON | 1,74 M RON | 2,26 M RON | 904,7 K RON | 1,51 M RON | ▲ 67,1% |
| Rezultat net | 171,9 K RON | 171,0 K RON | 520,9 K RON | 791,9 K RON | 231,5 K RON | 471,1 K RON | 229,6 K RON | ▼ 51,3% |
| Total active | 478,3 K RON | 627,5 K RON | 796,2 K RON | 1,61 M RON | 599,9 K RON | 1,03 M RON | 1,26 M RON | ▲ 21,9% |
| Capitaluri proprii | 200,8 K RON | 371,8 K RON | 521,1 K RON | 1,31 M RON | 231,7 K RON | 471,5 K RON | 701,1 K RON | ▲ 48,7% |
| Datorii totale | 277,5 K RON | 255,7 K RON | 275,1 K RON | 293,1 K RON | 368,2 K RON | 559,4 K RON | 555,2 K RON | ▼ 0,7% |
| Lichiditate curentă | 0,85 | 1,75 | 2,40 | 5,01 | 1,52 | 1,23 | 1,30 | ▲ 5,5% |
| Marjă netă (%) | 46,47 | 47,59 | 48,25 | 45,61 | 10,22 | 52,08 | 15,19 | ▼ 70,8% |
| Scor bonitate | 65 | 82 | 100 | 100 | 77 | 72 | 85 | ▲ 18,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (229,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,99 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.