Publicitate

HERMOSA BOUTIQUE S.R.L.

CUI: 35294359 J2015001448177 SRL Galaţi, Municipiul Galaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35294359
Cod înmatriculare J2015001448177
EUID ROONRC.J2015001448177
Data înmatriculării 2015-12-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Galaţi, AV. VASILE CRAIU, 2, O1, 1, parter, 4, 800678

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Galaţi
Stradă: AV. VASILE CRAIU
Număr: 2
Bloc: O1
Scară: 1
Etaj: parter
Apartament: 4
Cod poștal: 800678

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 121.168 RON 121.178 RON 153.200 RON −33.236 RON −32.022 RON 157.870 RON 37.442 RON 120.428 RON 138.484 RON 19.386 RON 50.121 RON 37.730 RON 0 RON 0 RON 3
2024 195.771 RON 195.771 RON 220.524 RON −26.711 RON −24.753 RON 139.028 RON 35.342 RON 103.686 RON 111.773 RON 27.255 RON 53.785 RON 45.006 RON 0 RON 0 RON 4
2025 301.806 RON 368.371 RON 364.440 RON −248 RON 3.931 RON 142.570 RON 33.242 RON 109.328 RON 108.862 RON 33.708 RON 37.969 RON 35.730 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

RÂMNICEANU CAMELIA LOREDANA
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 15 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−248 RON)
Cifra de Afaceri 2025
301,8 K RON
Rezultat Net 2025
−248 RON
Total Active 2025
142,6 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 121,2 K RON 195,8 K RON 301,8 K RON
Venituri totale 121,2 K RON 195,8 K RON 368,4 K RON
Cheltuieli totale 153,2 K RON 220,5 K RON 364,4 K RON
Rezultat net −33,2 K RON −26,7 K RON −248 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 386,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,24 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,12 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,23 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate33,2 K RON (23.3%)
Active circulante109,3 K RON (76.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri38,0 K RON
Creanțe35,7 K RON
Numerar35,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,95
Durata stocaj (zile) 46
Rotație creanțe (ori/an) 8,45
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,3%
Marjă netă
-0,1%
ROA
-0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 19,4 K RON 157,9 K RON 12,3%
2024 27,3 K RON 139,0 K RON 19,6%
2025 33,7 K RON 142,6 K RON 23,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 121,2 K RON 195,8 K RON 301,8 K RON ▲ 54,2%
Rezultat net −33,2 K RON −26,7 K RON −248 RON ▲ 99,1%
Total active 157,9 K RON 139,0 K RON 142,6 K RON ▲ 2,5%
Capitaluri proprii 138,5 K RON 111,8 K RON 108,9 K RON ▼ 2,6%
Datorii totale 19,4 K RON 27,3 K RON 33,7 K RON ▲ 23,7%
Lichiditate curentă 6,21 3,80 3,24 ▼ 14,7%
Marjă netă (%) -27,43 -13,64 -0,08 ▲ 99,4%
Scor bonitate 64 72 72 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Lichiditate curentă bună (3.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 386,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate