Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONTEXPERT REAL BUSINESS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, ELEV ŞTEFĂNESCU ŞTEFAN, 15, 452, A, 10, 2, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 152.640 RON | 253.640 RON | 179.307 RON | 71.796 RON | 74.333 RON | 111.340 RON | 2.293 RON | 109.047 RON | 106.377 RON | 5.219 RON | 0 RON | 13.650 RON | 0 RON | 256 RON | 1 |
| 2020 | 167.950 RON | 167.950 RON | 61.806 RON | 104.589 RON | 106.144 RON | 188.197 RON | 1.621 RON | 186.576 RON | 182.966 RON | 5.482 RON | 0 RON | 15.500 RON | 0 RON | 251 RON | 1 |
| 2021 | 183.100 RON | 183.100 RON | 70.435 RON | 111.052 RON | 112.665 RON | 272.792 RON | 10.389 RON | 262.403 RON | 266.017 RON | 6.897 RON | 0 RON | 19.350 RON | 0 RON | 122 RON | 1 |
| 2022 | 188.150 RON | 188.150 RON | 80.902 RON | 105.403 RON | 107.248 RON | 121.169 RON | 6.418 RON | 114.751 RON | 105.643 RON | 15.544 RON | 0 RON | 13.797 RON | 0 RON | 18 RON | 1 |
| 2023 | 188.850 RON | 188.850 RON | 114.474 RON | 72.524 RON | 74.376 RON | 148.531 RON | 20.127 RON | 128.404 RON | 140.167 RON | 8.916 RON | 0 RON | 31.151 RON | 0 RON | 552 RON | 1 |
| 2024 | 190.750 RON | 190.752 RON | 182.073 RON | 7.056 RON | 8.679 RON | 115.858 RON | 42.511 RON | 73.347 RON | 104.623 RON | 11.420 RON | 225 RON | 19.510 RON | 0 RON | 185 RON | 3 |
| 2025 | 204.850 RON | 205.971 RON | 145.072 RON | 58.880 RON | 60.899 RON | 144.722 RON | 42.531 RON | 102.191 RON | 85.700 RON | 59.049 RON | 112 RON | 38.710 RON | 0 RON | 27 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 3,780 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 152,6 K RON | 168,0 K RON | 183,1 K RON | 188,2 K RON | 188,9 K RON | 190,8 K RON | 204,9 K RON |
| Venituri totale | 253,6 K RON | 168,0 K RON | 183,1 K RON | 188,2 K RON | 188,9 K RON | 190,8 K RON | 206,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 179,3 K RON | 61,8 K RON | 70,4 K RON | 80,9 K RON | 114,5 K RON | 182,1 K RON | 145,1 K RON |
| Rezultat net | 71,8 K RON | 104,6 K RON | 111,1 K RON | 105,4 K RON | 72,5 K RON | 7,1 K RON | 58,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 212,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,07 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.829,02 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,29 |
| Durata încasare (zile) | 69 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,2 K RON | 111,3 K RON | 4,7% |
| 2020 | 5,5 K RON | 188,2 K RON | 2,9% |
| 2021 | 6,9 K RON | 272,8 K RON | 2,5% |
| 2022 | 15,5 K RON | 121,2 K RON | 12,8% |
| 2023 | 8,9 K RON | 148,5 K RON | 6,0% |
| 2024 | 11,4 K RON | 115,9 K RON | 9,9% |
| 2025 | 59,0 K RON | 144,7 K RON | 40,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 152,6 K RON | 168,0 K RON | 183,1 K RON | 188,2 K RON | 188,9 K RON | 190,8 K RON | 204,9 K RON | ▲ 7,4% |
| Rezultat net | 71,8 K RON | 104,6 K RON | 111,1 K RON | 105,4 K RON | 72,5 K RON | 7,1 K RON | 58,9 K RON | ▲ 734,5% |
| Total active | 111,3 K RON | 188,2 K RON | 272,8 K RON | 121,2 K RON | 148,5 K RON | 115,9 K RON | 144,7 K RON | ▲ 24,9% |
| Capitaluri proprii | 106,4 K RON | 183,0 K RON | 266,0 K RON | 105,6 K RON | 140,2 K RON | 104,6 K RON | 85,7 K RON | ▼ 18,1% |
| Datorii totale | 5,2 K RON | 5,5 K RON | 6,9 K RON | 15,5 K RON | 8,9 K RON | 11,4 K RON | 59,0 K RON | ▲ 417,1% |
| Lichiditate curentă | 20,89 | 34,03 | 38,05 | 7,38 | 14,40 | 6,42 | 1,73 | ▼ 73,1% |
| Marjă netă (%) | 47,04 | 62,27 | 60,65 | 56,02 | 38,40 | 3,70 | 28,74 | ▲ 676,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 80 | 87 | 70 | 90 | ▲ 28,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (58,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 212,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.