BONO INTERMED SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Municipiul Bacău, GAROFIŢEI, 1, 1, C, 2, 12, 600087
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 77.286 RON | 77.286 RON | 56.124 RON | 13.344 RON | 21.162 RON | 1.351 RON | 0 RON | 1.351 RON | 200 RON | 1.151 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 47.386 RON | 47.386 RON | 41.544 RON | 1.709 RON | 5.842 RON | 2.572 RON | 0 RON | 2.572 RON | 1.909 RON | 663 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 58.999 RON | 58.999 RON | 44.376 RON | 8.846 RON | 14.623 RON | 12.139 RON | 0 RON | 12.139 RON | 10.755 RON | 1.384 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6621 — Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
Top format din 5 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 47,4 K RON | 59,0 K RON |
| Venituri totale | 77,3 K RON | 47,4 K RON | 59,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 56,1 K RON | 41,5 K RON | 44,4 K RON |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 1,7 K RON | 8,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 42,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,2 K RON | 1,4 K RON | 85,2% |
| 2024 | 663 RON | 2,6 K RON | 25,8% |
| 2025 | 1,4 K RON | 12,1 K RON | 11,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 47,4 K RON | 59,0 K RON | ▲ 24,5% |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 1,7 K RON | 8,8 K RON | ▲ 417,6% |
| Total active | 1,4 K RON | 2,6 K RON | 12,1 K RON | ▲ 372,0% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 1,9 K RON | 10,8 K RON | ▲ 463,4% |
| Datorii totale | 1,2 K RON | 663 RON | 1,4 K RON | ▲ 108,7% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 3,88 | 8,77 | ▲ 126,1% |
| Marjă netă (%) | 17,27 | 3,61 | 14,99 | ▲ 315,2% |
| Scor bonitate | 67 | 77 | 100 | ▲ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.