Publicitate

RADIRAF CLAU S.R.L.

CUI: 35555179 J2016000127205 SRL Hunedoara, Sat Ponor, Comuna Pui
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35555179
Cod înmatriculare J2016000127205
EUID ROONRC.J2016000127205
Data înmatriculării 2016-02-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Hunedoara, Sat Ponor, Comuna Pui, PONOR, 82, 337353

Țară: România
Județ: Hunedoara
Localitate: Sat Ponor, Comuna Pui
Stradă: PONOR
Număr: 82
Cod poștal: 337353

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 534.083 RON 534.083 RON 523.753 RON 4.989 RON 10.330 RON 112.056 RON 0 RON 112.056 RON 32.086 RON 79.970 RON 60.457 RON 30.456 RON 0 RON 0 RON 3
2024 991.637 RON 991.637 RON 947.764 RON 17.694 RON 43.873 RON 110.315 RON 7.619 RON 102.696 RON 22.924 RON 87.391 RON 80.024 RON 1.549 RON 0 RON 0 RON 3
2025 951.610 RON 951.610 RON 904.868 RON 18.194 RON 46.742 RON 154.652 RON 11.510 RON 143.142 RON 41.118 RON 113.534 RON 100.226 RON 32.459 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BOTESCU RADIAN-GHEORGHE
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 278 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
951,6 K RON
Rezultat Net 2025
18,2 K RON
Total Active 2025
154,7 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 534,1 K RON 991,6 K RON 951,6 K RON
Venituri totale 534,1 K RON 991,6 K RON 951,6 K RON
Cheltuieli totale 523,8 K RON 947,8 K RON 904,9 K RON
Rezultat net 5,0 K RON 17,7 K RON 18,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,24 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,26 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,38 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,36 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate11,5 K RON (7.4%)
Active circulante143,1 K RON (92.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri100,2 K RON
Creanțe32,5 K RON
Numerar10,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,49
Durata stocaj (zile) 38
Rotație creanțe (ori/an) 29,32
Durata încasare (zile) 12

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,9%
Marjă netă
1,9%
ROA
11,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 80,0 K RON 112,1 K RON 71,4%
2024 87,4 K RON 110,3 K RON 79,2%
2025 113,5 K RON 154,7 K RON 73,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 534,1 K RON 991,6 K RON 951,6 K RON ▼ 4,0%
Rezultat net 5,0 K RON 17,7 K RON 18,2 K RON ▲ 2,8%
Total active 112,1 K RON 110,3 K RON 154,7 K RON ▲ 40,2%
Capitaluri proprii 32,1 K RON 22,9 K RON 41,1 K RON ▲ 79,4%
Datorii totale 80,0 K RON 87,4 K RON 113,5 K RON ▲ 29,9%
Lichiditate curentă 1,40 1,18 1,26 ▲ 7,3%
Marjă netă (%) 0,93 1,78 1,91 ▲ 7,3%
Scor bonitate 57 65 65 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,24 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate