GESS SHOW S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Florilor, 71
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.564.226 RON | 1.566.894 RON | 1.510.786 RON | 43.414 RON | 56.108 RON | 300.194 RON | 140.346 RON | 159.848 RON | 264.611 RON | 35.583 RON | 17.417 RON | 79 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.789.645 RON | 1.789.684 RON | 1.528.291 RON | 210.378 RON | 261.393 RON | 285.218 RON | 110.578 RON | 174.640 RON | 210.530 RON | 74.688 RON | 232 RON | 138.178 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.609.334 RON | 1.610.906 RON | 1.281.785 RON | 277.754 RON | 329.121 RON | 421.895 RON | 71.231 RON | 350.664 RON | 277.994 RON | 143.901 RON | 233 RON | 247.017 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9020 — Activități de interpretare artistică (spectacole)
Top format din 14 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,56 M RON | 1,79 M RON | 1,61 M RON |
| Venituri totale | 1,57 M RON | 1,79 M RON | 1,61 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,51 M RON | 1,53 M RON | 1,28 M RON |
| Rezultat net | 43,4 K RON | 210,4 K RON | 277,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,70 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6.907,01 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,52 |
| Durata încasare (zile) | 56 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 35,6 K RON | 300,2 K RON | 11,9% |
| 2024 | 74,7 K RON | 285,2 K RON | 26,2% |
| 2025 | 143,9 K RON | 421,9 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,56 M RON | 1,79 M RON | 1,61 M RON | ▼ 10,1% |
| Rezultat net | 43,4 K RON | 210,4 K RON | 277,8 K RON | ▲ 32,0% |
| Total active | 300,2 K RON | 285,2 K RON | 421,9 K RON | ▲ 47,9% |
| Capitaluri proprii | 264,6 K RON | 210,5 K RON | 278,0 K RON | ▲ 32,0% |
| Datorii totale | 35,6 K RON | 74,7 K RON | 143,9 K RON | ▲ 92,7% |
| Lichiditate curentă | 4,49 | 2,34 | 2,44 | ▲ 4,2% |
| Marjă netă (%) | 2,78 | 11,76 | 17,26 | ▲ 46,8% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (277,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,70 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.