Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NEXTGEN IT CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, NICOLAE TITULESCU, 1, 5, B, 2, 8, 915200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 290.770 RON | 316.217 RON | 255.524 RON | 57.544 RON | 60.693 RON | 114.865 RON | 65.448 RON | 49.417 RON | 57.784 RON | 57.954 RON | 5.074 RON | 20.023 RON | 0 RON | 873 RON | 2 |
| 2020 | 307.286 RON | 333.088 RON | 252.184 RON | 77.888 RON | 80.904 RON | 104.467 RON | 30.840 RON | 73.627 RON | 60.560 RON | 45.815 RON | 8.968 RON | 96 RON | 0 RON | 1.908 RON | 2 |
| 2021 | 360.833 RON | 380.660 RON | 293.057 RON | 83.893 RON | 87.603 RON | 69.834 RON | 36.517 RON | 33.317 RON | 66.565 RON | 9.021 RON | 14.862 RON | 4.126 RON | 0 RON | 5.752 RON | 2 |
| 2022 | 310.828 RON | 315.980 RON | 255.191 RON | 57.627 RON | 60.789 RON | 81.088 RON | 31.703 RON | 49.385 RON | 40.299 RON | 46.647 RON | 22.899 RON | 6.451 RON | 0 RON | 5.858 RON | 2 |
| 2023 | 342.202 RON | 352.795 RON | 342.971 RON | 6.364 RON | 9.824 RON | 73.165 RON | 27.266 RON | 45.899 RON | −10.964 RON | 90.683 RON | 22.697 RON | 4.980 RON | 0 RON | 6.554 RON | 2 |
| 2024 | 410.423 RON | 413.124 RON | 384.450 RON | 16.458 RON | 28.674 RON | 92.154 RON | 16.314 RON | 75.840 RON | 5.494 RON | 93.191 RON | 47.591 RON | 18.842 RON | 0 RON | 6.531 RON | 2 |
| 2025 | 375.713 RON | 376.038 RON | 307.759 RON | 62.335 RON | 68.279 RON | 172.068 RON | 11.315 RON | 160.753 RON | 65.615 RON | 110.497 RON | 87.085 RON | 39.102 RON | 0 RON | 4.044 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 18 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 290,8 K RON | 307,3 K RON | 360,8 K RON | 310,8 K RON | 342,2 K RON | 410,4 K RON | 375,7 K RON |
| Venituri totale | 316,2 K RON | 333,1 K RON | 380,7 K RON | 316,0 K RON | 352,8 K RON | 413,1 K RON | 376,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 255,5 K RON | 252,2 K RON | 293,1 K RON | 255,2 K RON | 343,0 K RON | 384,5 K RON | 307,8 K RON |
| Rezultat net | 57,5 K RON | 77,9 K RON | 83,9 K RON | 57,6 K RON | 6,4 K RON | 16,5 K RON | 62,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 405,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,67 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,31 |
| Durata stocaj (zile) | 85 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,61 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 58,0 K RON | 114,9 K RON | 50,5% |
| 2020 | 45,8 K RON | 104,5 K RON | 43,9% |
| 2021 | 9,0 K RON | 69,8 K RON | 12,9% |
| 2022 | 46,6 K RON | 81,1 K RON | 57,5% |
| 2023 | 90,7 K RON | 73,2 K RON | 123,9% |
| 2024 | 93,2 K RON | 92,2 K RON | 101,1% |
| 2025 | 110,5 K RON | 172,1 K RON | 64,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 290,8 K RON | 307,3 K RON | 360,8 K RON | 310,8 K RON | 342,2 K RON | 410,4 K RON | 375,7 K RON | ▼ 8,5% |
| Rezultat net | 57,5 K RON | 77,9 K RON | 83,9 K RON | 57,6 K RON | 6,4 K RON | 16,5 K RON | 62,3 K RON | ▲ 278,8% |
| Total active | 114,9 K RON | 104,5 K RON | 69,8 K RON | 81,1 K RON | 73,2 K RON | 92,2 K RON | 172,1 K RON | ▲ 86,7% |
| Capitaluri proprii | 57,8 K RON | 60,6 K RON | 66,6 K RON | 40,3 K RON | −11,0 K RON | 5,5 K RON | 65,6 K RON | ▲ 1.094,3% |
| Datorii totale | 58,0 K RON | 45,8 K RON | 9,0 K RON | 46,6 K RON | 90,7 K RON | 93,2 K RON | 110,5 K RON | ▲ 18,6% |
| Lichiditate curentă | 0,85 | 1,61 | 3,69 | 1,06 | 0,51 | 0,81 | 1,45 | ▲ 78,8% |
| Marjă netă (%) | 19,79 | 25,35 | 23,25 | 18,54 | 1,86 | 4,01 | 16,59 | ▲ 313,7% |
| Scor bonitate | 70 | 95 | 100 | 65 | 37 | 56 | 80 | ▲ 42,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (62,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 405,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.