Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARCOBALENO DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, MALVA, 35, 2, 22, 32148, 3, CAMERA 1, LOT 22
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 153.303 RON | 153.305 RON | 135.420 RON | 13.286 RON | 17.885 RON | 43.867 RON | 3.989 RON | 39.878 RON | 13.526 RON | 30.341 RON | 1.091 RON | 12.860 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 232.218 RON | 232.718 RON | 200.596 RON | 25.681 RON | 32.122 RON | 60.315 RON | 4.781 RON | 55.534 RON | 25.921 RON | 34.394 RON | 3.404 RON | 23.335 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 221.224 RON | 221.227 RON | 191.430 RON | 23.294 RON | 29.797 RON | 85.628 RON | 1.651 RON | 83.977 RON | 23.534 RON | 62.094 RON | 575 RON | 51.491 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 376.223 RON | 376.228 RON | 328.895 RON | 36.272 RON | 47.333 RON | 95.021 RON | 0 RON | 95.021 RON | 36.512 RON | 58.509 RON | 606 RON | 52.650 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 292.798 RON | 292.800 RON | 255.340 RON | 31.586 RON | 37.460 RON | 101.105 RON | 0 RON | 101.105 RON | 31.826 RON | 69.279 RON | 303 RON | 75.964 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 330.793 RON | 330.793 RON | 293.105 RON | 32.563 RON | 37.688 RON | 169.835 RON | 2.589 RON | 167.246 RON | 53.519 RON | 116.316 RON | 1.090 RON | 112.799 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 349.385 RON | 349.388 RON | 307.545 RON | 35.483 RON | 41.843 RON | 157.624 RON | 762 RON | 156.862 RON | 49.558 RON | 108.341 RON | 12.262 RON | 85.025 RON | 0 RON | 275 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4673 — Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Top format din 514 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 153,3 K RON | 232,2 K RON | 221,2 K RON | 376,2 K RON | 292,8 K RON | 330,8 K RON | 349,4 K RON |
| Venituri totale | 153,3 K RON | 232,7 K RON | 221,2 K RON | 376,2 K RON | 292,8 K RON | 330,8 K RON | 349,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 135,4 K RON | 200,6 K RON | 191,4 K RON | 328,9 K RON | 255,3 K RON | 293,1 K RON | 307,5 K RON |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 25,7 K RON | 23,3 K RON | 36,3 K RON | 31,6 K RON | 32,6 K RON | 35,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 401,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,33 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,49 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,11 |
| Durata încasare (zile) | 89 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 30,3 K RON | 43,9 K RON | 69,2% |
| 2020 | 34,4 K RON | 60,3 K RON | 57,0% |
| 2021 | 62,1 K RON | 85,6 K RON | 72,5% |
| 2022 | 58,5 K RON | 95,0 K RON | 61,6% |
| 2023 | 69,3 K RON | 101,1 K RON | 68,5% |
| 2024 | 116,3 K RON | 169,8 K RON | 68,5% |
| 2025 | 108,3 K RON | 157,6 K RON | 68,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 153,3 K RON | 232,2 K RON | 221,2 K RON | 376,2 K RON | 292,8 K RON | 330,8 K RON | 349,4 K RON | ▲ 5,6% |
| Rezultat net | 13,3 K RON | 25,7 K RON | 23,3 K RON | 36,3 K RON | 31,6 K RON | 32,6 K RON | 35,5 K RON | ▲ 9,0% |
| Total active | 43,9 K RON | 60,3 K RON | 85,6 K RON | 95,0 K RON | 101,1 K RON | 169,8 K RON | 157,6 K RON | ▼ 7,2% |
| Capitaluri proprii | 13,5 K RON | 25,9 K RON | 23,5 K RON | 36,5 K RON | 31,8 K RON | 53,5 K RON | 49,6 K RON | ▼ 7,4% |
| Datorii totale | 30,3 K RON | 34,4 K RON | 62,1 K RON | 58,5 K RON | 69,3 K RON | 116,3 K RON | 108,3 K RON | ▼ 6,9% |
| Lichiditate curentă | 1,31 | 1,61 | 1,35 | 1,62 | 1,46 | 1,44 | 1,45 | ▲ 0,7% |
| Marjă netă (%) | 8,67 | 11,06 | 10,53 | 9,64 | 10,79 | 9,84 | 10,16 | ▲ 3,3% |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 60 | 85 | 65 | 75 | 85 | ▲ 13,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 401,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.