Publicitate

TANDIL INSTAL S.R.L.

CUI: 36270730 J2016000860243 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36270730
Cod înmatriculare J2016000860243
EUID ROONRC.J2016000860243
Data înmatriculării 2016-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 16 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, AUREL VLAICU, 2A, 430064

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: AUREL VLAICU
Număr: 2A
Cod poștal: 430064

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.226.265 RON 3.150.052 RON 2.708.375 RON 389.261 RON 441.677 RON 1.540.444 RON 505.016 RON 1.035.428 RON 469.049 RON 1.071.395 RON 206.383 RON 581.185 RON 0 RON 0 RON 7
2024 3.544.468 RON 3.536.925 RON 3.518.834 RON 7.390 RON 18.091 RON 1.636.025 RON 533.213 RON 1.102.812 RON 343.781 RON 1.292.244 RON 553.292 RON 403.003 RON 0 RON 0 RON 13
2025 4.324.872 RON 4.503.293 RON 4.336.684 RON 133.870 RON 166.609 RON 1.103.261 RON 420.869 RON 682.392 RON 134.110 RON 969.151 RON 278.990 RON 392.179 RON 0 RON 0 RON 16

Reprezentanți și administratori (1)

IOJA ROLAND DANIEL
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 175 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 87.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
4,32 M RON
Rezultat Net 2025
133,9 K RON
Total Active 2025
1,10 M RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,23 M RON 3,54 M RON 4,32 M RON
Venituri totale 3,15 M RON 3,54 M RON 4,50 M RON
Cheltuieli totale 2,71 M RON 3,52 M RON 4,34 M RON
Rezultat net 389,3 K RON 7,4 K RON 133,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,80 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,70 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,42 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,14 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate420,9 K RON (38.1%)
Active circulante682,4 K RON (61.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri279,0 K RON
Creanțe392,2 K RON
Numerar11,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,50
Durata stocaj (zile) 24
Rotație creanțe (ori/an) 11,03
Durata încasare (zile) 33

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,9%
Marjă netă
3,1%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,07 M RON 1,54 M RON 69,6%
2024 1,29 M RON 1,64 M RON 79,0%
2025 969,2 K RON 1,10 M RON 87,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,23 M RON 3,54 M RON 4,32 M RON ▲ 22,0%
Rezultat net 389,3 K RON 7,4 K RON 133,9 K RON ▲ 1.711,5%
Total active 1,54 M RON 1,64 M RON 1,10 M RON ▼ 32,6%
Capitaluri proprii 469,0 K RON 343,8 K RON 134,1 K RON ▼ 61,0%
Datorii totale 1,07 M RON 1,29 M RON 969,2 K RON ▼ 25,0%
Lichiditate curentă 0,97 0,85 0,70 ▼ 17,5%
Marjă netă (%) 12,07 0,21 3,10 ▲ 1.376,2%
Scor bonitate 65 50 58 ▲ 16,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (133,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,80 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 87.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate