Publicitate

FASHION ACCES SRL

CUI: 36640205 J2016001285043 SRL Bacău, Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36640205
Cod înmatriculare J2016001285043
EUID ROONRC.J2016001285043
Data înmatriculării 2016-10-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bacău, Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, TUDOR VLADIMIRESCU, 16

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna
Stradă: TUDOR VLADIMIRESCU
Număr: 16

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 67.002 RON 67.002 RON 91.478 RON −25.146 RON −24.476 RON 13.766 RON 0 RON 13.766 RON −14.036 RON 27.802 RON 7.965 RON 3.372 RON 0 RON 0 RON 3
2020 57.452 RON 57.452 RON 82.910 RON −25.812 RON −25.458 RON 8.913 RON 0 RON 8.913 RON −39.847 RON 48.760 RON 6.061 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 82.956 RON 82.956 RON 68.057 RON 14.899 RON 14.899 RON 13.766 RON 0 RON 13.766 RON −24.948 RON 38.714 RON 8.429 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 66.969 RON 66.969 RON 91.210 RON −24.911 RON −24.241 RON 7.945 RON 0 RON 7.945 RON −49.859 RON 57.804 RON 7.644 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2023 174.708 RON 174.708 RON 160.243 RON 12.717 RON 14.465 RON 79.337 RON 0 RON 79.337 RON −37.142 RON 116.479 RON 36.109 RON 3.845 RON 0 RON 0 RON 2
2024 353.943 RON 354.190 RON 255.335 RON 93.500 RON 98.855 RON 134.605 RON 0 RON 134.605 RON 56.358 RON 78.247 RON 102.361 RON 2.357 RON 0 RON 0 RON 2
2025 292.629 RON 292.826 RON 240.564 RON 49.773 RON 52.262 RON 132.275 RON 4.009 RON 128.266 RON 106.131 RON 26.144 RON 77.065 RON 2.533 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VOINEA ELENA-RALUCA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 188 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
292,6 K RON
Rezultat Net 2025
49,8 K RON
Total Active 2025
132,3 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 67,0 K RON 57,5 K RON 83,0 K RON 67,0 K RON 174,7 K RON 353,9 K RON 292,6 K RON
Venituri totale 67,0 K RON 57,5 K RON 83,0 K RON 67,0 K RON 174,7 K RON 354,2 K RON 292,8 K RON
Cheltuieli totale 91,5 K RON 82,9 K RON 68,1 K RON 91,2 K RON 160,2 K RON 255,3 K RON 240,6 K RON
Rezultat net −25,1 K RON −25,8 K RON 14,9 K RON −24,9 K RON 12,7 K RON 93,5 K RON 49,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,91 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,96 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,86 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,0 K RON (3%)
Active circulante128,3 K RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri77,1 K RON
Creanțe2,5 K RON
Numerar48,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,80
Durata stocaj (zile) 96
Rotație creanțe (ori/an) 115,53
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,9%
Marjă netă
17,0%
ROA
37,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 27,8 K RON 13,8 K RON 202,0%
2020 48,8 K RON 8,9 K RON 547,1%
2021 38,7 K RON 13,8 K RON 281,2%
2022 57,8 K RON 7,9 K RON 727,6%
2023 116,5 K RON 79,3 K RON 146,8%
2024 78,2 K RON 134,6 K RON 58,1%
2025 26,1 K RON 132,3 K RON 19,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 67,0 K RON 57,5 K RON 83,0 K RON 67,0 K RON 174,7 K RON 353,9 K RON 292,6 K RON ▼ 17,3%
Rezultat net −25,1 K RON −25,8 K RON 14,9 K RON −24,9 K RON 12,7 K RON 93,5 K RON 49,8 K RON ▼ 46,8%
Total active 13,8 K RON 8,9 K RON 13,8 K RON 7,9 K RON 79,3 K RON 134,6 K RON 132,3 K RON ▼ 1,7%
Capitaluri proprii −14,0 K RON −39,8 K RON −24,9 K RON −49,9 K RON −37,1 K RON 56,4 K RON 106,1 K RON ▲ 88,3%
Datorii totale 27,8 K RON 48,8 K RON 38,7 K RON 57,8 K RON 116,5 K RON 78,2 K RON 26,1 K RON ▼ 66,6%
Lichiditate curentă 0,50 0,18 0,36 0,14 0,68 1,72 4,91 ▲ 185,2%
Marjă netă (%) -37,53 -44,93 17,96 -37,20 7,28 26,42 17,01 ▼ 35,6%
Scor bonitate 19 12 55 12 55 90 87 ▼ 3,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate