Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TEOCLAV INVEST SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Bucov, Comuna Bucov, Eugen Lovinescu, 20, 107110, Vila 28, Ap.4, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.218.320 RON | 4.227.493 RON | 3.150.476 RON | 1.034.742 RON | 1.077.017 RON | 2.158.261 RON | 93.244 RON | 2.065.017 RON | 1.901.524 RON | 256.737 RON | 36.337 RON | 1.079.980 RON | 0 RON | 0 RON | 23 |
| 2020 | 3.069.112 RON | 3.147.897 RON | 2.412.715 RON | 706.916 RON | 735.182 RON | 3.590.880 RON | 109.557 RON | 3.481.323 RON | 2.584.441 RON | 373.691 RON | 28.957 RON | 2.249.433 RON | 632.748 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 3.931.439 RON | 4.686.954 RON | 3.201.265 RON | 1.450.961 RON | 1.485.689 RON | 4.510.440 RON | 96.194 RON | 4.414.246 RON | 4.035.402 RON | 475.038 RON | 42.891 RON | 3.166.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 5.209.096 RON | 4.421.411 RON | 2.901.817 RON | 1.445.477 RON | 1.519.594 RON | 5.827.871 RON | 93.876 RON | 5.733.995 RON | 5.213.706 RON | 614.165 RON | 44.797 RON | 3.276.830 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2023 | 5.483.979 RON | 5.503.374 RON | 4.109.564 RON | 1.340.109 RON | 1.393.810 RON | 917.355 RON | 102.470 RON | 814.885 RON | 317.366 RON | 599.989 RON | 30.694 RON | 434.204 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2024 | 5.788.696 RON | 5.818.145 RON | 4.301.593 RON | 1.298.174 RON | 1.516.552 RON | 2.000.562 RON | 104.076 RON | 1.896.486 RON | 1.298.374 RON | 702.188 RON | 47.631 RON | 1.071.012 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2025 | 5.688.093 RON | 5.700.401 RON | 4.817.512 RON | 751.515 RON | 882.889 RON | 1.596.671 RON | 125.935 RON | 1.470.736 RON | 751.716 RON | 844.955 RON | 56.979 RON | 666.953 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 348 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,22 M RON | 3,07 M RON | 3,93 M RON | 5,21 M RON | 5,48 M RON | 5,79 M RON | 5,69 M RON |
| Venituri totale | 4,23 M RON | 3,15 M RON | 4,69 M RON | 4,42 M RON | 5,50 M RON | 5,82 M RON | 5,70 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,15 M RON | 2,41 M RON | 3,20 M RON | 2,90 M RON | 4,11 M RON | 4,30 M RON | 4,82 M RON |
| Rezultat net | 1,03 M RON | 706,9 K RON | 1,45 M RON | 1,45 M RON | 1,34 M RON | 1,30 M RON | 751,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,40 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,88 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,89 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 99,83 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,53 |
| Durata încasare (zile) | 43 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 256,7 K RON | 2,16 M RON | 11,9% |
| 2020 | 373,7 K RON | 3,59 M RON | 10,4% |
| 2021 | 475,0 K RON | 4,51 M RON | 10,5% |
| 2022 | 614,2 K RON | 5,83 M RON | 10,5% |
| 2023 | 600,0 K RON | 917,4 K RON | 65,4% |
| 2024 | 702,2 K RON | 2,00 M RON | 35,1% |
| 2025 | 845,0 K RON | 1,60 M RON | 52,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,22 M RON | 3,07 M RON | 3,93 M RON | 5,21 M RON | 5,48 M RON | 5,79 M RON | 5,69 M RON | ▼ 1,7% |
| Rezultat net | 1,03 M RON | 706,9 K RON | 1,45 M RON | 1,45 M RON | 1,34 M RON | 1,30 M RON | 751,5 K RON | ▼ 42,1% |
| Total active | 2,16 M RON | 3,59 M RON | 4,51 M RON | 5,83 M RON | 917,4 K RON | 2,00 M RON | 1,60 M RON | ▼ 20,2% |
| Capitaluri proprii | 1,90 M RON | 2,58 M RON | 4,04 M RON | 5,21 M RON | 317,4 K RON | 1,30 M RON | 751,7 K RON | ▼ 42,1% |
| Datorii totale | 256,7 K RON | 373,7 K RON | 475,0 K RON | 614,2 K RON | 600,0 K RON | 702,2 K RON | 845,0 K RON | ▲ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 8,04 | 9,32 | 9,29 | 9,34 | 1,36 | 2,70 | 1,74 | ▼ 35,6% |
| Marjă netă (%) | 24,53 | 23,03 | 36,91 | 27,75 | 24,44 | 22,43 | 13,21 | ▼ 41,1% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 95 | 72 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (751,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,40 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.