Publicitate

DELTA INTERNATIONAL IND SRL

CUI: 11944594 J2016002297137 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 11944594
Cod înmatriculare J2016002297137
EUID ROONRC.J2016002297137
Data înmatriculării 2016-09-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, INDUSTRIALĂ, 9, 900147

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: INDUSTRIALĂ
Număr: 9
Cod poștal: 900147

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 908.970 RON 1.055.911 RON 666.388 RON 379.862 RON 389.523 RON 8.060.719 RON 6.054.128 RON 2.006.591 RON 4.212.113 RON 3.848.606 RON 2.487 RON 1.953.363 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.396.876 RON 1.530.200 RON 814.764 RON 675.250 RON 715.436 RON 9.315.703 RON 8.847.661 RON 468.042 RON 4.889.222 RON 4.426.481 RON 2.487 RON 447.371 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.840.131 RON 2.013.518 RON 1.309.623 RON 591.254 RON 703.895 RON 9.173.690 RON 8.685.325 RON 488.365 RON 5.429.532 RON 3.744.158 RON 2.487 RON 478.140 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LICĂ NICOLAE
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 856 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.13) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,84 M RON
Rezultat Net 2025
591,3 K RON
Total Active 2025
9,17 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 909,0 K RON 1,40 M RON 1,84 M RON
Venituri totale 1,06 M RON 1,53 M RON 2,01 M RON
Cheltuieli totale 666,4 K RON 814,8 K RON 1,31 M RON
Rezultat net 379,9 K RON 675,3 K RON 591,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,31 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,13 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,45 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,69 M RON (94.7%)
Active circulante488,4 K RON (5.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,5 K RON
Creanțe478,1 K RON
Numerar7,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 739,90
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 3,85
Durata încasare (zile) 95

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
38,3%
Marjă netă
32,1%
ROA
6,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,85 M RON 8,06 M RON 47,8%
2024 4,43 M RON 9,32 M RON 47,5%
2025 3,74 M RON 9,17 M RON 40,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 909,0 K RON 1,40 M RON 1,84 M RON ▲ 31,7%
Rezultat net 379,9 K RON 675,3 K RON 591,3 K RON ▼ 12,4%
Total active 8,06 M RON 9,32 M RON 9,17 M RON ▼ 1,5%
Capitaluri proprii 4,21 M RON 4,89 M RON 5,43 M RON ▲ 11,1%
Datorii totale 3,85 M RON 4,43 M RON 3,74 M RON ▼ 15,4%
Lichiditate curentă 0,52 0,11 0,13 ▲ 23,4%
Marjă netă (%) 41,79 48,34 32,13 ▼ 33,5%
Scor bonitate 70 73 73 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (591,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,31 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate