Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GENERAL LEMONADER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CONSTANTIN MILLE, 18, 1, 10142, 1, CORP A, SPATIU IN SUPRAFATA DE 12MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 426.606 RON | 426.606 RON | 101.851 RON | 311.914 RON | 324.755 RON | 616.209 RON | 0 RON | 616.209 RON | 594.276 RON | 21.933 RON | 0 RON | 338.517 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 204.792 RON | 204.792 RON | 128.551 RON | 70.372 RON | 76.241 RON | 567.185 RON | 0 RON | 567.185 RON | 514.314 RON | 52.871 RON | 0 RON | 268.342 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 275.118 RON | 288.491 RON | 177.739 RON | 103.125 RON | 110.752 RON | 672.555 RON | 60.715 RON | 611.840 RON | 569.335 RON | 41.762 RON | 8.057 RON | 387.411 RON | 61.458 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 249.966 RON | 269.198 RON | 79.290 RON | 185.082 RON | 189.908 RON | 669.312 RON | 60.715 RON | 608.597 RON | 590.440 RON | 15.682 RON | 10.765 RON | 246.175 RON | 63.458 RON | 268 RON | 1 |
| 2023 | 215.546 RON | 277.004 RON | 146.224 RON | 128.884 RON | 130.780 RON | 742.526 RON | 84.479 RON | 658.047 RON | 719.324 RON | 23.202 RON | 10.765 RON | 601.945 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 303.565 RON | 347.928 RON | 157.341 RON | 185.982 RON | 190.587 RON | 414.559 RON | 87.408 RON | 327.151 RON | 397.467 RON | 17.092 RON | 10.765 RON | 297.029 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 252.626 RON | 252.626 RON | 161.349 RON | 89.060 RON | 91.277 RON | 320.416 RON | 100.590 RON | 219.826 RON | 306.527 RON | 13.889 RON | 12.267 RON | 184.720 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7420 Activități fotografice
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 426,6 K RON | 204,8 K RON | 275,1 K RON | 250,0 K RON | 215,5 K RON | 303,6 K RON | 252,6 K RON |
| Venituri totale | 426,6 K RON | 204,8 K RON | 288,5 K RON | 269,2 K RON | 277,0 K RON | 347,9 K RON | 252,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 101,9 K RON | 128,6 K RON | 177,7 K RON | 79,3 K RON | 146,2 K RON | 157,3 K RON | 161,3 K RON |
| Rezultat net | 311,9 K RON | 70,4 K RON | 103,1 K RON | 185,1 K RON | 128,9 K RON | 186,0 K RON | 89,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 220,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15,83 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,94 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 23,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,59 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,37 |
| Durata încasare (zile) | 267 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 21,9 K RON | 616,2 K RON | 3,6% |
| 2020 | 52,9 K RON | 567,2 K RON | 9,3% |
| 2021 | 41,8 K RON | 672,6 K RON | 6,2% |
| 2022 | 15,7 K RON | 669,3 K RON | 2,3% |
| 2023 | 23,2 K RON | 742,5 K RON | 3,1% |
| 2024 | 17,1 K RON | 414,6 K RON | 4,1% |
| 2025 | 13,9 K RON | 320,4 K RON | 4,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 426,6 K RON | 204,8 K RON | 275,1 K RON | 250,0 K RON | 215,5 K RON | 303,6 K RON | 252,6 K RON | ▼ 16,8% |
| Rezultat net | 311,9 K RON | 70,4 K RON | 103,1 K RON | 185,1 K RON | 128,9 K RON | 186,0 K RON | 89,1 K RON | ▼ 52,1% |
| Total active | 616,2 K RON | 567,2 K RON | 672,6 K RON | 669,3 K RON | 742,5 K RON | 414,6 K RON | 320,4 K RON | ▼ 22,7% |
| Capitaluri proprii | 594,3 K RON | 514,3 K RON | 569,3 K RON | 590,4 K RON | 719,3 K RON | 397,5 K RON | 306,5 K RON | ▼ 22,9% |
| Datorii totale | 21,9 K RON | 52,9 K RON | 41,8 K RON | 15,7 K RON | 23,2 K RON | 17,1 K RON | 13,9 K RON | ▼ 18,7% |
| Lichiditate curentă | 28,10 | 10,73 | 14,65 | 38,81 | 28,36 | 19,14 | 15,83 | ▼ 17,3% |
| Marjă netă (%) | 73,12 | 34,36 | 37,48 | 74,04 | 59,79 | 61,27 | 35,25 | ▼ 42,5% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 95 | 80 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (89,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (15.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.