Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZASIR PLACE SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, AVRAM IANCU, 158, 407280, Parter, Spațiu Comercial nr.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.221.057 RON | 1.221.905 RON | 1.089.993 RON | 121.693 RON | 131.912 RON | 537.612 RON | 111.645 RON | 425.967 RON | 377.212 RON | 160.400 RON | 313.942 RON | 58.631 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2020 | 575.219 RON | 809.247 RON | 913.487 RON | −109.572 RON | −104.240 RON | 745.689 RON | 92.627 RON | 653.062 RON | 267.640 RON | 478.049 RON | 318.323 RON | 120.034 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2021 | 384.383 RON | 511.870 RON | 504.015 RON | 4.028 RON | 7.855 RON | 756.161 RON | 74.188 RON | 681.973 RON | 271.668 RON | 862.887 RON | 360.541 RON | 249.209 RON | 0 RON | 378.394 RON | 0 |
| 2022 | 1.222.711 RON | 1.223.054 RON | 1.208.269 RON | 3.410 RON | 14.785 RON | 1.023.620 RON | 60.716 RON | 962.904 RON | 275.078 RON | 1.126.936 RON | 513.110 RON | 441.985 RON | 0 RON | 378.394 RON | 10 |
| 2023 | 1.798.590 RON | 1.799.729 RON | 1.730.008 RON | 56.331 RON | 69.721 RON | 564.215 RON | 46.226 RON | 517.989 RON | 331.409 RON | 611.200 RON | 356.252 RON | 62.563 RON | 0 RON | 378.394 RON | 11 |
| 2024 | 1.636.161 RON | 1.641.227 RON | 1.648.456 RON | −32.076 RON | −7.229 RON | 426.865 RON | 27.730 RON | 399.135 RON | 117.399 RON | 309.466 RON | 349.626 RON | 6.747 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2025 | 1.572.537 RON | 1.668.199 RON | 1.631.047 RON | 35.185 RON | 37.152 RON | 433.056 RON | 29.797 RON | 403.259 RON | 153.329 RON | 279.727 RON | 282.489 RON | 60.501 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5611 — Restaurante
Top format din 299 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,22 M RON | 575,2 K RON | 384,4 K RON | 1,22 M RON | 1,80 M RON | 1,64 M RON | 1,57 M RON |
| Venituri totale | 1,22 M RON | 809,2 K RON | 511,9 K RON | 1,22 M RON | 1,80 M RON | 1,64 M RON | 1,67 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,09 M RON | 913,5 K RON | 504,0 K RON | 1,21 M RON | 1,73 M RON | 1,65 M RON | 1,63 M RON |
| Rezultat net | 121,7 K RON | −109,6 K RON | 4,0 K RON | 3,4 K RON | 56,3 K RON | −32,1 K RON | 35,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,86 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,57 |
| Durata stocaj (zile) | 66 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 25,99 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 160,4 K RON | 537,6 K RON | 29,8% |
| 2020 | 478,0 K RON | 745,7 K RON | 64,1% |
| 2021 | 862,9 K RON | 756,2 K RON | 114,1% |
| 2022 | 1,13 M RON | 1,02 M RON | 110,1% |
| 2023 | 611,2 K RON | 564,2 K RON | 108,3% |
| 2024 | 309,5 K RON | 426,9 K RON | 72,5% |
| 2025 | 279,7 K RON | 433,1 K RON | 64,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,22 M RON | 575,2 K RON | 384,4 K RON | 1,22 M RON | 1,80 M RON | 1,64 M RON | 1,57 M RON | ▼ 3,9% |
| Rezultat net | 121,7 K RON | −109,6 K RON | 4,0 K RON | 3,4 K RON | 56,3 K RON | −32,1 K RON | 35,2 K RON | ▲ 209,7% |
| Total active | 537,6 K RON | 745,7 K RON | 756,2 K RON | 1,02 M RON | 564,2 K RON | 426,9 K RON | 433,1 K RON | ▲ 1,5% |
| Capitaluri proprii | 377,2 K RON | 267,6 K RON | 271,7 K RON | 275,1 K RON | 331,4 K RON | 117,4 K RON | 153,3 K RON | ▲ 30,6% |
| Datorii totale | 160,4 K RON | 478,0 K RON | 862,9 K RON | 1,13 M RON | 611,2 K RON | 309,5 K RON | 279,7 K RON | ▼ 9,6% |
| Lichiditate curentă | 2,66 | 1,37 | 0,79 | 0,85 | 0,85 | 1,29 | 1,44 | ▲ 11,8% |
| Marjă netă (%) | 9,97 | -19,05 | 1,05 | 0,28 | 3,13 | -1,96 | 2,24 | ▲ 214,3% |
| Scor bonitate | 82 | 42 | 55 | 58 | 68 | 44 | 70 | ▲ 59,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,86 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.