Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JOHNNY MARKET STORE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, ZBOINA NEAGRĂ, 12, 90, 1, 1, 60456, 6, parter, cam. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 218.842 RON | 218.926 RON | 304.532 RON | −87.794 RON | −85.606 RON | 163.652 RON | 0 RON | 163.652 RON | −109.915 RON | 273.567 RON | 142.577 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 260.892 RON | 261.208 RON | 256.245 RON | −700 RON | 4.963 RON | 144.137 RON | 0 RON | 144.137 RON | −110.615 RON | 254.752 RON | 86.978 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 257.657 RON | 257.854 RON | 187.542 RON | 67.735 RON | 70.312 RON | 21.622 RON | 0 RON | 21.622 RON | −42.880 RON | 64.502 RON | 8.600 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 325.985 RON | 326.053 RON | 158.807 RON | 164.051 RON | 167.246 RON | 153.345 RON | 0 RON | 153.345 RON | 121.171 RON | 32.174 RON | 50.234 RON | 3.707 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 278.906 RON | 279.095 RON | 308.985 RON | −32.261 RON | −29.890 RON | 148.256 RON | 0 RON | 148.256 RON | 88.910 RON | 59.346 RON | 70.515 RON | 3.707 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 332.259 RON | 332.259 RON | 283.774 RON | 43.276 RON | 48.485 RON | 187.145 RON | 0 RON | 187.145 RON | 132.186 RON | 54.959 RON | 75.899 RON | 3.626 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 302.836 RON | 302.843 RON | 312.883 RON | −14.302 RON | −10.040 RON | 193.203 RON | 0 RON | 193.203 RON | 117.884 RON | 75.319 RON | 42.758 RON | 3.626 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 3,020 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−14.302 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 218,8 K RON | 260,9 K RON | 257,7 K RON | 326,0 K RON | 278,9 K RON | 332,3 K RON | 302,8 K RON |
| Venituri totale | 218,9 K RON | 261,2 K RON | 257,9 K RON | 326,1 K RON | 279,1 K RON | 332,3 K RON | 302,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 304,5 K RON | 256,2 K RON | 187,5 K RON | 158,8 K RON | 309,0 K RON | 283,8 K RON | 312,9 K RON |
| Rezultat net | −87,8 K RON | −700 RON | 67,7 K RON | 164,1 K RON | −32,3 K RON | 43,3 K RON | −14,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 341,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,00 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,08 |
| Durata stocaj (zile) | 52 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 83,52 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 273,6 K RON | 163,7 K RON | 167,2% |
| 2020 | 254,8 K RON | 144,1 K RON | 176,7% |
| 2021 | 64,5 K RON | 21,6 K RON | 298,3% |
| 2022 | 32,2 K RON | 153,3 K RON | 21,0% |
| 2023 | 59,3 K RON | 148,3 K RON | 40,0% |
| 2024 | 55,0 K RON | 187,1 K RON | 29,4% |
| 2025 | 75,3 K RON | 193,2 K RON | 39,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 218,8 K RON | 260,9 K RON | 257,7 K RON | 326,0 K RON | 278,9 K RON | 332,3 K RON | 302,8 K RON | ▼ 8,9% |
| Rezultat net | −87,8 K RON | −700 RON | 67,7 K RON | 164,1 K RON | −32,3 K RON | 43,3 K RON | −14,3 K RON | ▼ 133,0% |
| Total active | 163,7 K RON | 144,1 K RON | 21,6 K RON | 153,3 K RON | 148,3 K RON | 187,1 K RON | 193,2 K RON | ▲ 3,2% |
| Capitaluri proprii | −109,9 K RON | −110,6 K RON | −42,9 K RON | 121,2 K RON | 88,9 K RON | 132,2 K RON | 117,9 K RON | ▼ 10,8% |
| Datorii totale | 273,6 K RON | 254,8 K RON | 64,5 K RON | 32,2 K RON | 59,3 K RON | 55,0 K RON | 75,3 K RON | ▲ 37,0% |
| Lichiditate curentă | 0,60 | 0,57 | 0,34 | 4,77 | 2,50 | 3,41 | 2,57 | ▼ 24,7% |
| Marjă netă (%) | -40,12 | -0,27 | 26,29 | 50,32 | -11,57 | 13,02 | -4,72 | ▼ 136,3% |
| Scor bonitate | 24 | 32 | 42 | 100 | 57 | 100 | 57 | ▼ 43,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 341,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.