Publicitate

M.L.M. PRESTCOM IMPORT-EXPORT SRL

CUI: 37036445 J2017000069256 SRL Gorj, Loc. Rovinari, Oraş Rovinari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37036445
Cod înmatriculare J2017000069256
EUID ROONRC.J2017000069256
Data înmatriculării 2017-02-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Gorj, Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Autoliv, 29

Țară: România
Județ: Gorj
Localitate: Loc. Rovinari, Oraş Rovinari
Stradă: Autoliv
Număr: 29

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.081.210 RON 1.081.210 RON 581.334 RON 489.064 RON 499.876 RON 1.091.285 RON 372.174 RON 719.111 RON 903.941 RON 187.344 RON 141.958 RON 559.504 RON 0 RON 0 RON 0
2024 956.118 RON 956.118 RON 652.270 RON 275.164 RON 303.848 RON 1.249.387 RON 414.671 RON 834.716 RON 1.179.105 RON 70.282 RON 97.443 RON 682.619 RON 0 RON 0 RON 2
2025 276.227 RON 279.727 RON 323.135 RON −46.205 RON −43.408 RON 1.186.957 RON 410.317 RON 776.640 RON 1.132.900 RON 54.057 RON 65.793 RON 689.017 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

RADU MIHAI-ION
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 16 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−46.205 RON)
Cifra de Afaceri 2025
276,2 K RON
Rezultat Net 2025
−46,2 K RON
Total Active 2025
1,19 M RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,08 M RON 956,1 K RON 276,2 K RON
Venituri totale 1,08 M RON 956,1 K RON 279,7 K RON
Cheltuieli totale 581,3 K RON 652,3 K RON 323,1 K RON
Rezultat net 489,1 K RON 275,2 K RON −46,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −33,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,37 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 13,15 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,40 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 21,96 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate410,3 K RON (34.6%)
Active circulante776,6 K RON (65.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri65,8 K RON
Creanțe689,0 K RON
Numerar21,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,20
Durata stocaj (zile) 87
Rotație creanțe (ori/an) 0,40
Durata încasare (zile) 911

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-15,7%
Marjă netă
-16,7%
ROA
-3,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 187,3 K RON 1,09 M RON 17,2%
2024 70,3 K RON 1,25 M RON 5,6%
2025 54,1 K RON 1,19 M RON 4,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,08 M RON 956,1 K RON 276,2 K RON ▼ 71,1%
Rezultat net 489,1 K RON 275,2 K RON −46,2 K RON ▼ 116,8%
Total active 1,09 M RON 1,25 M RON 1,19 M RON ▼ 5,0%
Capitaluri proprii 903,9 K RON 1,18 M RON 1,13 M RON ▼ 3,9%
Datorii totale 187,3 K RON 70,3 K RON 54,1 K RON ▼ 23,1%
Lichiditate curentă 3,84 11,88 14,37 ▲ 21,0%
Marjă netă (%) 45,23 28,78 -16,73 ▼ 158,1%
Scor bonitate 87 87 64 ▼ 26,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (14.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate