Publicitate

NINO GRUP VID S.R.L.

CUI: 37114101 J2017000072216 SRL Ialomiţa, Municipiul Urziceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37114101
Cod înmatriculare J2017000072216
EUID ROONRC.J2017000072216
Data înmatriculării 2017-02-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Urziceni, VIILOR, 2, 925300

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Urziceni
Stradă: VIILOR
Număr: 2
Cod poștal: 925300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 210.944 RON 210.944 RON 67.738 RON 141.413 RON 143.206 RON 300.817 RON 169.556 RON 131.261 RON 289.574 RON 11.243 RON 0 RON 93.850 RON 0 RON 0 RON 1
2024 339.683 RON 341.493 RON 182.343 RON 153.049 RON 159.150 RON 215.541 RON 161.219 RON 54.322 RON 155.123 RON 60.418 RON 0 RON 50.707 RON 0 RON 0 RON 1
2025 589.690 RON 589.690 RON 228.007 RON 350.277 RON 361.683 RON 634.065 RON 291.588 RON 342.477 RON 505.400 RON 128.665 RON 0 RON 317.697 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ŞTEFAN IONEL
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (27)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 34 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
589,7 K RON
Rezultat Net 2025
350,3 K RON
Total Active 2025
634,1 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 210,9 K RON 339,7 K RON 589,7 K RON
Venituri totale 210,9 K RON 341,5 K RON 589,7 K RON
Cheltuieli totale 67,7 K RON 182,3 K RON 228,0 K RON
Rezultat net 141,4 K RON 153,0 K RON 350,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 758,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,93 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate291,6 K RON (46%)
Active circulante342,5 K RON (54%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe317,7 K RON
Numerar24,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,86
Durata încasare (zile) 197

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
61,3%
Marjă netă
59,4%
ROA
55,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 11,2 K RON 300,8 K RON 3,7%
2024 60,4 K RON 215,5 K RON 28,0%
2025 128,7 K RON 634,1 K RON 20,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 210,9 K RON 339,7 K RON 589,7 K RON ▲ 73,6%
Rezultat net 141,4 K RON 153,0 K RON 350,3 K RON ▲ 128,9%
Total active 300,8 K RON 215,5 K RON 634,1 K RON ▲ 194,2%
Capitaluri proprii 289,6 K RON 155,1 K RON 505,4 K RON ▲ 225,8%
Datorii totale 11,2 K RON 60,4 K RON 128,7 K RON ▲ 113,0%
Lichiditate curentă 11,67 0,90 2,66 ▲ 196,1%
Marjă netă (%) 67,04 45,06 59,40 ▲ 31,8%
Scor bonitate 87 78 100 ▲ 28,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (350,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 758,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate