HR&D.SIGN PROFESSIONAL SRL
Date generale
Adresă
România, Arad, Municipiul Arad, REVOLUŢIEI, 31, A, 4, 14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 186.865 RON | 186.865 RON | 51.706 RON | 133.326 RON | 135.159 RON | 141.754 RON | 0 RON | 141.754 RON | 133.578 RON | 8.176 RON | 0 RON | 63.511 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 238.774 RON | 238.774 RON | 63.250 RON | 173.184 RON | 175.524 RON | 175.589 RON | 4.996 RON | 170.593 RON | 173.436 RON | 2.153 RON | 3.846 RON | 145.510 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 194.626 RON | 194.696 RON | 79.202 RON | 113.587 RON | 115.494 RON | 119.835 RON | 5.850 RON | 113.985 RON | 113.839 RON | 5.996 RON | 0 RON | 100.601 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7830 — Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Top format din 16 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,9 K RON | 238,8 K RON | 194,6 K RON |
| Venituri totale | 186,9 K RON | 238,8 K RON | 194,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,7 K RON | 63,3 K RON | 79,2 K RON |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 173,2 K RON | 113,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 214,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 19,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,23 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 19,99 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,93 |
| Durata încasare (zile) | 189 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,2 K RON | 141,8 K RON | 5,8% |
| 2024 | 2,2 K RON | 175,6 K RON | 1,2% |
| 2025 | 6,0 K RON | 119,8 K RON | 5,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,9 K RON | 238,8 K RON | 194,6 K RON | ▼ 18,5% |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 173,2 K RON | 113,6 K RON | ▼ 34,4% |
| Total active | 141,8 K RON | 175,6 K RON | 119,8 K RON | ▼ 31,8% |
| Capitaluri proprii | 133,6 K RON | 173,4 K RON | 113,8 K RON | ▼ 34,4% |
| Datorii totale | 8,2 K RON | 2,2 K RON | 6,0 K RON | ▲ 178,5% |
| Lichiditate curentă | 17,34 | 79,24 | 19,01 | ▼ 76,0% |
| Marjă netă (%) | 71,35 | 72,53 | 58,36 | ▼ 19,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (113,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (19.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 214,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.