Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DENTIVO LTD SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, NUCULUI, 2A, A, P, 307160, SAD 2, TRONSON C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 340.157 RON | 403.881 RON | 361.273 RON | 39.571 RON | 42.608 RON | 628.836 RON | 624.344 RON | 4.492 RON | 69.740 RON | 425.144 RON | −364 RON | 4.190 RON | 133.952 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 476.980 RON | 524.957 RON | 377.991 RON | 143.359 RON | 146.966 RON | 611.394 RON | 589.708 RON | 21.686 RON | 213.099 RON | 304.889 RON | 0 RON | 5.957 RON | 93.406 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 409.074 RON | 456.642 RON | 361.156 RON | 92.701 RON | 95.486 RON | 589.109 RON | 579.660 RON | 9.449 RON | 305.801 RON | 230.449 RON | 0 RON | 1.178 RON | 52.859 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 455.295 RON | 522.982 RON | 407.442 RON | 112.426 RON | 115.540 RON | 585.202 RON | 519.607 RON | 65.595 RON | 354.016 RON | 217.949 RON | 53.648 RON | 11.553 RON | 13.237 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 586.226 RON | 601.586 RON | 488.439 RON | 108.871 RON | 113.147 RON | 883.920 RON | 840.659 RON | 43.261 RON | 462.887 RON | 421.033 RON | 12.575 RON | 3.699 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 530.089 RON | 530.184 RON | 509.562 RON | 11.267 RON | 20.622 RON | 855.275 RON | 723.608 RON | 131.667 RON | 474.154 RON | 381.121 RON | 28.519 RON | 270 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 766.261 RON | 804.158 RON | 713.863 RON | 70.667 RON | 90.295 RON | 798.360 RON | 620.765 RON | 177.595 RON | 544.821 RON | 253.880 RON | 0 RON | 265 RON | 0 RON | 341 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3250 — Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Top format din 135 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 340,2 K RON | 477,0 K RON | 409,1 K RON | 455,3 K RON | 586,2 K RON | 530,1 K RON | 766,3 K RON |
| Venituri totale | 403,9 K RON | 525,0 K RON | 456,6 K RON | 523,0 K RON | 601,6 K RON | 530,2 K RON | 804,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 361,3 K RON | 378,0 K RON | 361,2 K RON | 407,4 K RON | 488,4 K RON | 509,6 K RON | 713,9 K RON |
| Rezultat net | 39,6 K RON | 143,4 K RON | 92,7 K RON | 112,4 K RON | 108,9 K RON | 11,3 K RON | 70,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 732,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,70 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,70 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2.891,55 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 425,1 K RON | 628,8 K RON | 67,6% |
| 2020 | 304,9 K RON | 611,4 K RON | 49,9% |
| 2021 | 230,4 K RON | 589,1 K RON | 39,1% |
| 2022 | 217,9 K RON | 585,2 K RON | 37,2% |
| 2023 | 421,0 K RON | 883,9 K RON | 47,6% |
| 2024 | 381,1 K RON | 855,3 K RON | 44,6% |
| 2025 | 253,9 K RON | 798,4 K RON | 31,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 340,2 K RON | 477,0 K RON | 409,1 K RON | 455,3 K RON | 586,2 K RON | 530,1 K RON | 766,3 K RON | ▲ 44,6% |
| Rezultat net | 39,6 K RON | 143,4 K RON | 92,7 K RON | 112,4 K RON | 108,9 K RON | 11,3 K RON | 70,7 K RON | ▲ 527,2% |
| Total active | 628,8 K RON | 611,4 K RON | 589,1 K RON | 585,2 K RON | 883,9 K RON | 855,3 K RON | 798,4 K RON | ▼ 6,7% |
| Capitaluri proprii | 69,7 K RON | 213,1 K RON | 305,8 K RON | 354,0 K RON | 462,9 K RON | 474,2 K RON | 544,8 K RON | ▲ 14,9% |
| Datorii totale | 425,1 K RON | 304,9 K RON | 230,4 K RON | 217,9 K RON | 421,0 K RON | 381,1 K RON | 253,9 K RON | ▼ 33,4% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,07 | 0,04 | 0,30 | 0,10 | 0,35 | 0,70 | ▲ 102,5% |
| Marjă netă (%) | 11,63 | 30,06 | 22,66 | 24,69 | 18,57 | 2,13 | 9,22 | ▲ 332,9% |
| Scor bonitate | 55 | 73 | 58 | 78 | 65 | 55 | 78 | ▲ 41,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (70,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.