Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SANMIR GUARD SECURITY SRL
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, MIHAI VITEAZU, 10E, F, 2, 7, 145400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 86.101 RON | 86.104 RON | 33.144 RON | 50.376 RON | 52.960 RON | 66.204 RON | 0 RON | 66.204 RON | 65.596 RON | 608 RON | 0 RON | 6.700 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 153.517 RON | 160.272 RON | 53.990 RON | 104.391 RON | 106.282 RON | 122.858 RON | 0 RON | 122.858 RON | 119.611 RON | 3.247 RON | 0 RON | 9.683 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 488.227 RON | 590.646 RON | 331.996 RON | 253.768 RON | 258.650 RON | 360.075 RON | 0 RON | 360.075 RON | 318.988 RON | 41.087 RON | 0 RON | 139.103 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2022 | 882.488 RON | 1.097.628 RON | 834.821 RON | 254.423 RON | 262.807 RON | 578.987 RON | 151.358 RON | 427.629 RON | 444.643 RON | 134.344 RON | 0 RON | 170.540 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
| 2023 | 1.299.308 RON | 1.613.401 RON | 1.224.157 RON | 376.899 RON | 389.244 RON | 812.182 RON | 166.635 RON | 645.547 RON | 692.119 RON | 107.375 RON | 0 RON | 183.045 RON | 12.688 RON | 0 RON | 27 |
| 2024 | 1.798.628 RON | 1.982.746 RON | 1.556.915 RON | 374.561 RON | 425.831 RON | 1.060.164 RON | 110.779 RON | 949.385 RON | 864.781 RON | 186.320 RON | 0 RON | 308.912 RON | 9.063 RON | 0 RON | 29 |
| 2025 | 2.031.148 RON | 2.202.181 RON | 1.972.273 RON | 192.977 RON | 229.908 RON | 1.056.901 RON | 68.600 RON | 988.301 RON | 848.197 RON | 203.266 RON | 0 RON | 444.987 RON | 5.438 RON | 0 RON | 31 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6630 Activități de administrare a fondurilor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Top format din 10 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,1 K RON | 153,5 K RON | 488,2 K RON | 882,5 K RON | 1,30 M RON | 1,80 M RON | 2,03 M RON |
| Venituri totale | 86,1 K RON | 160,3 K RON | 590,6 K RON | 1,10 M RON | 1,61 M RON | 1,98 M RON | 2,20 M RON |
| Cheltuieli totale | 33,1 K RON | 54,0 K RON | 332,0 K RON | 834,8 K RON | 1,22 M RON | 1,56 M RON | 1,97 M RON |
| Rezultat net | 50,4 K RON | 104,4 K RON | 253,8 K RON | 254,4 K RON | 376,9 K RON | 374,6 K RON | 193,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,38 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,86 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,67 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,56 |
| Durata încasare (zile) | 80 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 608 RON | 66,2 K RON | 0,9% |
| 2020 | 3,2 K RON | 122,9 K RON | 2,6% |
| 2021 | 41,1 K RON | 360,1 K RON | 11,4% |
| 2022 | 134,3 K RON | 579,0 K RON | 23,2% |
| 2023 | 107,4 K RON | 812,2 K RON | 13,2% |
| 2024 | 186,3 K RON | 1,06 M RON | 17,6% |
| 2025 | 203,3 K RON | 1,06 M RON | 19,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,1 K RON | 153,5 K RON | 488,2 K RON | 882,5 K RON | 1,30 M RON | 1,80 M RON | 2,03 M RON | ▲ 12,9% |
| Rezultat net | 50,4 K RON | 104,4 K RON | 253,8 K RON | 254,4 K RON | 376,9 K RON | 374,6 K RON | 193,0 K RON | ▼ 48,5% |
| Total active | 66,2 K RON | 122,9 K RON | 360,1 K RON | 579,0 K RON | 812,2 K RON | 1,06 M RON | 1,06 M RON | ▼ 0,3% |
| Capitaluri proprii | 65,6 K RON | 119,6 K RON | 319,0 K RON | 444,6 K RON | 692,1 K RON | 864,8 K RON | 848,2 K RON | ▼ 1,9% |
| Datorii totale | 608 RON | 3,2 K RON | 41,1 K RON | 134,3 K RON | 107,4 K RON | 186,3 K RON | 203,3 K RON | ▲ 9,1% |
| Lichiditate curentă | 108,89 | 37,84 | 8,76 | 3,18 | 6,01 | 5,10 | 4,86 | ▼ 4,6% |
| Marjă netă (%) | 58,51 | 68,00 | 51,98 | 28,83 | 29,01 | 20,82 | 9,50 | ▼ 54,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | 100 | 87 | 82 | ▼ 5,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (193,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,38 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.