Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NEW RAMCO OIL SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, SILVA, 52, C, A, 4, 20, 105500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 483.262 RON | 483.262 RON | 449.377 RON | 29.052 RON | 33.885 RON | 237.026 RON | 129.214 RON | 107.812 RON | 106.880 RON | 130.146 RON | 0 RON | 57.273 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2020 | 543.753 RON | 543.753 RON | 520.210 RON | 18.505 RON | 23.543 RON | 229.931 RON | 117.613 RON | 112.318 RON | 125.386 RON | 104.545 RON | 1.360 RON | 61.125 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2021 | 666.023 RON | 666.023 RON | 559.717 RON | 99.646 RON | 106.306 RON | 323.426 RON | 102.613 RON | 220.813 RON | 225.032 RON | 98.394 RON | 19.259 RON | 75.333 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2022 | 810.368 RON | 810.368 RON | 744.236 RON | 58.597 RON | 66.132 RON | 544.352 RON | 153.855 RON | 390.497 RON | 256.128 RON | 288.224 RON | 0 RON | 296.861 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2023 | 1.639.025 RON | 1.639.025 RON | 1.444.769 RON | 182.207 RON | 194.256 RON | 737.392 RON | 9.190 RON | 728.202 RON | 288.336 RON | 449.056 RON | 9.078 RON | 447.963 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2024 | 1.781.025 RON | 1.781.025 RON | 1.705.715 RON | 28.290 RON | 75.310 RON | 794.276 RON | 396 RON | 793.880 RON | 316.625 RON | 477.651 RON | 55 RON | 293.477 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2025 | 2.166.159 RON | 2.166.159 RON | 1.902.645 RON | 208.200 RON | 263.514 RON | 560.462 RON | 3.626 RON | 556.836 RON | 208.443 RON | 352.019 RON | 1.032 RON | 302.261 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (29)
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 261 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 483,3 K RON | 543,8 K RON | 666,0 K RON | 810,4 K RON | 1,64 M RON | 1,78 M RON | 2,17 M RON |
| Venituri totale | 483,3 K RON | 543,8 K RON | 666,0 K RON | 810,4 K RON | 1,64 M RON | 1,78 M RON | 2,17 M RON |
| Cheltuieli totale | 449,4 K RON | 520,2 K RON | 559,7 K RON | 744,2 K RON | 1,44 M RON | 1,71 M RON | 1,90 M RON |
| Rezultat net | 29,1 K RON | 18,5 K RON | 99,6 K RON | 58,6 K RON | 182,2 K RON | 28,3 K RON | 208,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2.098,99 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,17 |
| Durata încasare (zile) | 51 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 130,1 K RON | 237,0 K RON | 54,9% |
| 2020 | 104,5 K RON | 229,9 K RON | 45,5% |
| 2021 | 98,4 K RON | 323,4 K RON | 30,4% |
| 2022 | 288,2 K RON | 544,4 K RON | 53,0% |
| 2023 | 449,1 K RON | 737,4 K RON | 60,9% |
| 2024 | 477,7 K RON | 794,3 K RON | 60,1% |
| 2025 | 352,0 K RON | 560,5 K RON | 62,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 483,3 K RON | 543,8 K RON | 666,0 K RON | 810,4 K RON | 1,64 M RON | 1,78 M RON | 2,17 M RON | ▲ 21,6% |
| Rezultat net | 29,1 K RON | 18,5 K RON | 99,6 K RON | 58,6 K RON | 182,2 K RON | 28,3 K RON | 208,2 K RON | ▲ 635,9% |
| Total active | 237,0 K RON | 229,9 K RON | 323,4 K RON | 544,4 K RON | 737,4 K RON | 794,3 K RON | 560,5 K RON | ▼ 29,4% |
| Capitaluri proprii | 106,9 K RON | 125,4 K RON | 225,0 K RON | 256,1 K RON | 288,3 K RON | 316,6 K RON | 208,4 K RON | ▼ 34,2% |
| Datorii totale | 130,1 K RON | 104,5 K RON | 98,4 K RON | 288,2 K RON | 449,1 K RON | 477,7 K RON | 352,0 K RON | ▼ 26,3% |
| Lichiditate curentă | 0,83 | 1,07 | 2,24 | 1,35 | 1,62 | 1,66 | 1,58 | ▼ 4,8% |
| Marjă netă (%) | 6,01 | 3,40 | 14,96 | 7,23 | 11,12 | 1,59 | 9,61 | ▲ 504,4% |
| Scor bonitate | 60 | 75 | 100 | 67 | 90 | 75 | 80 | ▲ 6,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (208,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.