Publicitate

TALAGRO EMISADI GRUP SRL

CUI: 37807396 J2017000701271 SRL Neamţ, Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37807396
Cod înmatriculare J2017000701271
EUID ROONRC.J2017000701271
Data înmatriculării 2017-06-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Neamţ, Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, VERONICA ANTAL, 1

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti
Stradă: VERONICA ANTAL
Număr: 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 15.131 RON 13.930 RON 796 RON 1.201 RON 7.403.508 RON 2.084.643 RON 5.318.865 RON 1.006 RON 603.012 RON 0 RON 5.027.386 RON 6.799.490 RON 0 RON 0
2021 9.580 RON 29.730 RON 28.240 RON 1.178 RON 1.490 RON 7.736.064 RON 2.844.345 RON 4.891.719 RON 2.184 RON 934.390 RON 0 RON 4.733.709 RON 6.799.490 RON 0 RON 0
2022 0 RON 19.267 RON 15.904 RON 3.302 RON 3.363 RON 8.632.731 RON 3.724.076 RON 4.908.655 RON 5.486 RON 1.827.755 RON 15.740 RON 4.287.769 RON 6.799.490 RON 0 RON 0
2023 3.240 RON 731.855 RON 720.076 RON 9.622 RON 11.779 RON 9.320.074 RON 5.880.263 RON 3.439.811 RON 15.108 RON 2.505.476 RON 254.223 RON 3.081.104 RON 6.799.490 RON 0 RON 0
2024 33.948 RON 1.849.448 RON 1.819.909 RON 25.522 RON 29.539 RON 9.466.429 RON 7.694.408 RON 1.772.021 RON 40.631 RON 3.061.917 RON 490.013 RON 613.528 RON 6.799.490 RON 435.609 RON 0
2025 188.163 RON 1.392.045 RON 1.264.357 RON 110.140 RON 127.688 RON 9.233.736 RON 8.485.203 RON 748.533 RON 150.771 RON 3.155.000 RON 525.740 RON 40.771 RON 6.616.834 RON 688.869 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

PAL PETRU LUCIAN
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 8 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.24) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
188,2 K RON
Rezultat Net 2025
110,1 K RON
Total Active 2025
9,23 M RON
Scor Bonitate
56/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 56/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 9,6 K RON 0 RON 3,2 K RON 33,9 K RON 188,2 K RON
Venituri totale 15,1 K RON 29,7 K RON 19,3 K RON 731,9 K RON 1,85 M RON 1,39 M RON
Cheltuieli totale 13,9 K RON 28,2 K RON 15,9 K RON 720,1 K RON 1,82 M RON 1,26 M RON
Rezultat net 796 RON 1,2 K RON 3,3 K RON 9,6 K RON 25,5 K RON 110,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 140,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,24 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,07 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,93 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,49 M RON (91.9%)
Active circulante748,5 K RON (8.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri525,7 K RON
Creanțe40,8 K RON
Numerar182,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,36
Durata stocaj (zile) 1.020
Rotație creanțe (ori/an) 4,62
Durata încasare (zile) 79

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
67,9%
Marjă netă
58,5%
ROA
1,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 603,0 K RON 7,40 M RON 8,1%
2021 934,4 K RON 7,74 M RON 12,1%
2022 1,83 M RON 8,63 M RON 21,2%
2023 2,51 M RON 9,32 M RON 26,9%
2024 3,06 M RON 9,47 M RON 32,4%
2025 3,16 M RON 9,23 M RON 34,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

56
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 9,6 K RON 0 RON 3,2 K RON 33,9 K RON 188,2 K RON ▲ 454,3%
Rezultat net 796 RON 1,2 K RON 3,3 K RON 9,6 K RON 25,5 K RON 110,1 K RON ▲ 331,5%
Total active 7,40 M RON 7,74 M RON 8,63 M RON 9,32 M RON 9,47 M RON 9,23 M RON ▼ 2,5%
Capitaluri proprii 1,0 K RON 2,2 K RON 5,5 K RON 15,1 K RON 40,6 K RON 150,8 K RON ▲ 271,1%
Datorii totale 603,0 K RON 934,4 K RON 1,83 M RON 2,51 M RON 3,06 M RON 3,16 M RON ▲ 3,0%
Lichiditate curentă 8,82 5,24 2,69 1,37 0,58 0,24 ▼ 59,0%
Marjă netă (%) 12,30 296,98 75,18 58,53 ▼ 22,1%
Scor bonitate 50 70 50 60 61 56 ▼ 8,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (110,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 56/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate