SABOGA ASIG S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Sat Voineşti, Comuna Voineşti, PRINCIPALĂ, 269, 137525
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 133.789 RON | 133.789 RON | 282.004 RON | −149.553 RON | −148.215 RON | 303.062 RON | 256.651 RON | 46.411 RON | −31.629 RON | 339.835 RON | 0 RON | 38.153 RON | 0 RON | 5.144 RON | 1 |
| 2024 | 61.464 RON | 61.464 RON | 150.695 RON | −89.343 RON | −89.231 RON | 215.661 RON | 159.330 RON | 56.331 RON | −120.971 RON | 341.776 RON | 0 RON | 16.878 RON | 0 RON | 5.144 RON | 1 |
| 2025 | 59.309 RON | 114.693 RON | 252.479 RON | −137.786 RON | −137.786 RON | −2.693 RON | 0 RON | −2.693 RON | −258.757 RON | 256.064 RON | 0 RON | −10.182 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 94 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−258.757 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (-0.01) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−137.786 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 133,8 K RON | 61,5 K RON | 59,3 K RON |
| Venituri totale | 133,8 K RON | 61,5 K RON | 114,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 282,0 K RON | 150,7 K RON | 252,5 K RON |
| Rezultat net | −149,6 K RON | −89,3 K RON | −137,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | -0,01 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | -0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | -0,01 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 339,8 K RON | 303,1 K RON | 112,1% |
| 2024 | 341,8 K RON | 215,7 K RON | 158,5% |
| 2025 | 256,1 K RON | −2,7 K RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 133,8 K RON | 61,5 K RON | 59,3 K RON | ▼ 3,5% |
| Rezultat net | −149,6 K RON | −89,3 K RON | −137,8 K RON | ▼ 54,2% |
| Total active | 303,1 K RON | 215,7 K RON | −2,7 K RON | ▼ 101,2% |
| Capitaluri proprii | −31,6 K RON | −121,0 K RON | −258,8 K RON | ▼ 113,9% |
| Datorii totale | 339,8 K RON | 341,8 K RON | 256,1 K RON | ▼ 25,1% |
| Lichiditate curentă | 0,14 | 0,16 | -0,01 | ▼ 106,4% |
| Marjă netă (%) | -111,78 | -145,36 | -232,32 | ▼ 59,8% |
| Scor bonitate | 19 | 27 | 15 | ▼ 44,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (15/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.