Publicitate

ABATORRO BEEF TRADING S.R.L.

CUI: 38601911 J2017000838070 SRL Botoşani, Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38601911
Cod înmatriculare J2017000838070
EUID ROONRC.J2017000838070
Data înmatriculării 2017-12-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 29 angajați

Adresă

România, Botoşani, Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, CUCORĂNI, 2A, 717252

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu
Stradă: CUCORĂNI
Număr: 2A
Cod poștal: 717252

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 9.168.762 RON 9.283.837 RON 9.705.791 RON −441.673 RON −421.954 RON 4.109.786 RON 1.104.865 RON 3.004.921 RON −394.988 RON 4.504.774 RON 1.722.413 RON 1.009.388 RON 0 RON 0 RON 11
2020 21.956.132 RON 21.978.633 RON 21.591.853 RON 355.764 RON 386.780 RON 4.845.248 RON 1.134.403 RON 3.710.845 RON −39.223 RON 4.884.471 RON 1.739.675 RON 1.612.937 RON 0 RON 0 RON 15
2021 25.909.734 RON 26.095.006 RON 25.904.378 RON 149.838 RON 190.628 RON 6.633.162 RON 1.545.380 RON 5.087.782 RON −46.098 RON 6.679.260 RON 1.990.338 RON 3.031.529 RON 0 RON 0 RON 18
2022 35.936.091 RON 39.079.253 RON 38.051.160 RON 882.168 RON 1.028.093 RON 10.202.429 RON 1.663.865 RON 8.538.564 RON 835.635 RON 9.366.794 RON 3.948.165 RON 4.444.095 RON 0 RON 0 RON 23
2023 35.373.740 RON 35.001.354 RON 33.747.383 RON 1.107.027 RON 1.253.971 RON 8.109.898 RON 847.786 RON 7.262.112 RON 1.942.661 RON 6.167.237 RON 2.476.217 RON 4.687.410 RON 0 RON 0 RON 25
2024 39.703.426 RON 39.312.490 RON 37.776.819 RON 1.374.979 RON 1.535.671 RON 9.630.459 RON 1.265.801 RON 8.364.658 RON 3.230.043 RON 6.400.416 RON 1.960.627 RON 6.267.695 RON 0 RON 0 RON 27
2025 53.087.375 RON 57.148.689 RON 56.090.372 RON 1.021.635 RON 1.058.317 RON 13.598.574 RON 2.099.670 RON 11.498.904 RON 4.221.678 RON 9.376.896 RON 5.927.053 RON 5.475.305 RON 0 RON 0 RON 29

Reprezentanți și administratori (2)

BAŁABAN PIOTR TOMASZ
administrator
Polonia
Pagina administratorului
SONOHAT MARIUS-SORIN
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 16 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
53,09 M RON
Rezultat Net 2025
1,02 M RON
Total Active 2025
13,60 M RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 9,17 M RON 21,96 M RON 25,91 M RON 35,94 M RON 35,37 M RON 39,70 M RON 53,09 M RON
Venituri totale 9,28 M RON 21,98 M RON 26,10 M RON 39,08 M RON 35,00 M RON 39,31 M RON 57,15 M RON
Cheltuieli totale 9,71 M RON 21,59 M RON 25,90 M RON 38,05 M RON 33,75 M RON 37,78 M RON 56,09 M RON
Rezultat net −441,7 K RON 355,8 K RON 149,8 K RON 882,2 K RON 1,11 M RON 1,37 M RON 1,02 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 56,84 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,23 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,59 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,45 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,10 M RON (15.4%)
Active circulante11,50 M RON (84.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,93 M RON
Creanțe5,48 M RON
Numerar96,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,96
Durata stocaj (zile) 41
Rotație creanțe (ori/an) 9,70
Durata încasare (zile) 38

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,0%
Marjă netă
1,9%
ROA
7,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,50 M RON 4,11 M RON 109,6%
2020 4,88 M RON 4,85 M RON 100,8%
2021 6,68 M RON 6,63 M RON 100,7%
2022 9,37 M RON 10,20 M RON 91,8%
2023 6,17 M RON 8,11 M RON 76,1%
2024 6,40 M RON 9,63 M RON 66,5%
2025 9,38 M RON 13,60 M RON 69,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,17 M RON 21,96 M RON 25,91 M RON 35,94 M RON 35,37 M RON 39,70 M RON 53,09 M RON ▲ 33,7%
Rezultat net −441,7 K RON 355,8 K RON 149,8 K RON 882,2 K RON 1,11 M RON 1,37 M RON 1,02 M RON ▼ 25,7%
Total active 4,11 M RON 4,85 M RON 6,63 M RON 10,20 M RON 8,11 M RON 9,63 M RON 13,60 M RON ▲ 41,2%
Capitaluri proprii −395,0 K RON −39,2 K RON −46,1 K RON 835,6 K RON 1,94 M RON 3,23 M RON 4,22 M RON ▲ 30,7%
Datorii totale 4,50 M RON 4,88 M RON 6,68 M RON 9,37 M RON 6,17 M RON 6,40 M RON 9,38 M RON ▲ 46,5%
Lichiditate curentă 0,67 0,76 0,76 0,91 1,18 1,31 1,23 ▼ 6,2%
Marjă netă (%) -4,82 1,62 0,58 2,45 3,13 3,46 1,92 ▼ 44,5%
Scor bonitate 24 50 45 56 65 75 62 ▼ 17,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,02 M RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 56,84 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate