Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DEVNATIVE S.R.L.

CUI: 37358122 J2017001520237 SRL Ilfov, Comuna Chiajna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37358122
Cod înmatriculare J2017001520237
EUID ROONRC.J2017001520237
Data înmatriculării 2017-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ilfov, Comuna Chiajna, NARCISELOR, 9, 77040

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Comuna Chiajna
Stradă: NARCISELOR
Număr: 9
Cod poștal: 77040

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 19.380 RON 57.494 RON 102.249 RON −44.949 RON −44.755 RON 24.970 RON 11.062 RON 13.908 RON −88.478 RON 102.386 RON 0 RON 0 RON 11.062 RON 0 RON 2
2020 576.456 RON 585.467 RON 168.643 RON 411.198 RON 416.824 RON 537.696 RON 268.253 RON 269.443 RON 322.720 RON 212.347 RON 0 RON 118.950 RON 2.874 RON 245 RON 2
2021 1.619.988 RON 1.769.997 RON 424.827 RON 1.329.644 RON 1.345.170 RON 1.824.815 RON 349.251 RON 1.475.564 RON 1.535.462 RON 289.529 RON 0 RON 701.279 RON 409 RON 585 RON 2
2022 1.588.307 RON 1.620.024 RON 393.665 RON 1.211.270 RON 1.226.359 RON 2.525.820 RON 240.543 RON 2.285.277 RON 1.417.089 RON 1.110.096 RON 0 RON 1.179.389 RON 0 RON 1.365 RON 2
2023 1.598.024 RON 1.876.861 RON 595.702 RON 1.265.414 RON 1.281.159 RON 2.448.157 RON 435.501 RON 2.012.656 RON 1.678.556 RON 769.618 RON 0 RON 352.538 RON 0 RON 17 RON 2
2024 1.165.108 RON 1.272.162 RON 506.752 RON 731.545 RON 765.410 RON 1.849.543 RON 543.974 RON 1.305.569 RON 1.176.100 RON 673.443 RON 0 RON 188.020 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.257.108 RON 1.281.354 RON 488.101 RON 756.982 RON 793.253 RON 2.242.515 RON 360.037 RON 1.882.478 RON 992.782 RON 1.261.357 RON 11 RON 672.533 RON 0 RON 11.624 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

MARIN TUDOR
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului
OPREA ȘTEFAN VICTOR
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 903 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,26 M RON
Rezultat Net 2025
757,0 K RON
Total Active 2025
2,24 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 19,4 K RON 576,5 K RON 1,62 M RON 1,59 M RON 1,60 M RON 1,17 M RON 1,26 M RON
Venituri totale 57,5 K RON 585,5 K RON 1,77 M RON 1,62 M RON 1,88 M RON 1,27 M RON 1,28 M RON
Cheltuieli totale 102,2 K RON 168,6 K RON 424,8 K RON 393,7 K RON 595,7 K RON 506,8 K RON 488,1 K RON
Rezultat net −44,9 K RON 411,2 K RON 1,33 M RON 1,21 M RON 1,27 M RON 731,5 K RON 757,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,81 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,49 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,49 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,96 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,78 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate360,0 K RON (16.1%)
Active circulante1,88 M RON (83.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11 RON
Creanțe672,5 K RON
Numerar1,21 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 114.282,55
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 1,87
Durata încasare (zile) 195

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
63,1%
Marjă netă
60,2%
ROA
33,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 102,4 K RON 25,0 K RON 410,0%
2020 212,3 K RON 537,7 K RON 39,5%
2021 289,5 K RON 1,82 M RON 15,9%
2022 1,11 M RON 2,53 M RON 44,0%
2023 769,6 K RON 2,45 M RON 31,4%
2024 673,4 K RON 1,85 M RON 36,4%
2025 1,26 M RON 2,24 M RON 56,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 19,4 K RON 576,5 K RON 1,62 M RON 1,59 M RON 1,60 M RON 1,17 M RON 1,26 M RON ▲ 7,9%
Rezultat net −44,9 K RON 411,2 K RON 1,33 M RON 1,21 M RON 1,27 M RON 731,5 K RON 757,0 K RON ▲ 3,5%
Total active 25,0 K RON 537,7 K RON 1,82 M RON 2,53 M RON 2,45 M RON 1,85 M RON 2,24 M RON ▲ 21,2%
Capitaluri proprii −88,5 K RON 322,7 K RON 1,54 M RON 1,42 M RON 1,68 M RON 1,18 M RON 992,8 K RON ▼ 15,6%
Datorii totale 102,4 K RON 212,3 K RON 289,5 K RON 1,11 M RON 769,6 K RON 673,4 K RON 1,26 M RON ▲ 87,3%
Lichiditate curentă 0,14 1,27 5,10 2,06 2,62 1,94 1,49 ▼ 23,0%
Marjă netă (%) -231,93 71,33 82,08 76,26 79,19 62,79 60,22 ▼ 4,1%
Scor bonitate 19 90 100 80 95 75 80 ▲ 6,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (757,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,81 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.