Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MRC SOLUTION SYSTEM SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, INCINTA FERMEI AVICOLA, 307285, HALA 12
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 999.079 RON | 1.013.450 RON | 483.624 RON | 519.727 RON | 529.826 RON | 588.297 RON | 287.287 RON | 301.010 RON | 520.087 RON | 45.624 RON | 7.256 RON | 132.305 RON | 22.586 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 804.875 RON | 806.014 RON | 453.311 RON | 344.858 RON | 352.703 RON | 539.675 RON | 337.116 RON | 202.559 RON | 345.218 RON | 194.457 RON | 3.602 RON | 107.293 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 930.507 RON | 937.843 RON | 534.038 RON | 395.456 RON | 403.805 RON | 620.539 RON | 378.780 RON | 241.759 RON | 395.816 RON | 224.723 RON | 20.359 RON | 108.723 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 1.381.518 RON | 1.401.387 RON | 727.087 RON | 663.020 RON | 674.300 RON | 798.971 RON | 323.803 RON | 475.168 RON | 663.380 RON | 135.591 RON | 25.781 RON | 355.704 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.326.038 RON | 1.303.082 RON | 637.300 RON | 655.160 RON | 665.782 RON | 725.306 RON | 354.937 RON | 370.369 RON | 655.520 RON | 69.786 RON | 9.553 RON | 149.459 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.237.360 RON | 1.258.160 RON | 660.253 RON | 561.513 RON | 597.907 RON | 998.195 RON | 326.554 RON | 671.641 RON | 561.873 RON | 436.322 RON | 47.122 RON | 546.622 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.179.262 RON | 1.187.243 RON | 570.963 RON | 581.660 RON | 616.280 RON | 1.124.182 RON | 281.543 RON | 842.639 RON | 582.020 RON | 542.162 RON | 89.601 RON | 557.914 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2562 — Fabricarea articolelor de feronerie
Top format din 77 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 999,1 K RON | 804,9 K RON | 930,5 K RON | 1,38 M RON | 1,33 M RON | 1,24 M RON | 1,18 M RON |
| Venituri totale | 1,01 M RON | 806,0 K RON | 937,8 K RON | 1,40 M RON | 1,30 M RON | 1,26 M RON | 1,19 M RON |
| Cheltuieli totale | 483,6 K RON | 453,3 K RON | 534,0 K RON | 727,1 K RON | 637,3 K RON | 660,3 K RON | 571,0 K RON |
| Rezultat net | 519,7 K RON | 344,9 K RON | 395,5 K RON | 663,0 K RON | 655,2 K RON | 561,5 K RON | 581,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,38 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,36 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 13,16 |
| Durata stocaj (zile) | 28 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,11 |
| Durata încasare (zile) | 173 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 45,6 K RON | 588,3 K RON | 7,8% |
| 2020 | 194,5 K RON | 539,7 K RON | 36,0% |
| 2021 | 224,7 K RON | 620,5 K RON | 36,2% |
| 2022 | 135,6 K RON | 799,0 K RON | 17,0% |
| 2023 | 69,8 K RON | 725,3 K RON | 9,6% |
| 2024 | 436,3 K RON | 998,2 K RON | 43,7% |
| 2025 | 542,2 K RON | 1,12 M RON | 48,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 999,1 K RON | 804,9 K RON | 930,5 K RON | 1,38 M RON | 1,33 M RON | 1,24 M RON | 1,18 M RON | ▼ 4,7% |
| Rezultat net | 519,7 K RON | 344,9 K RON | 395,5 K RON | 663,0 K RON | 655,2 K RON | 561,5 K RON | 581,7 K RON | ▲ 3,6% |
| Total active | 588,3 K RON | 539,7 K RON | 620,5 K RON | 799,0 K RON | 725,3 K RON | 998,2 K RON | 1,12 M RON | ▲ 12,6% |
| Capitaluri proprii | 520,1 K RON | 345,2 K RON | 395,8 K RON | 663,4 K RON | 655,5 K RON | 561,9 K RON | 582,0 K RON | ▲ 3,6% |
| Datorii totale | 45,6 K RON | 194,5 K RON | 224,7 K RON | 135,6 K RON | 69,8 K RON | 436,3 K RON | 542,2 K RON | ▲ 24,3% |
| Lichiditate curentă | 6,60 | 1,04 | 1,08 | 3,50 | 5,31 | 1,54 | 1,55 | ▲ 1,0% |
| Marjă netă (%) | 52,02 | 42,85 | 42,50 | 47,99 | 49,41 | 45,38 | 49,32 | ▲ 8,7% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 90 | 100 | 87 | 75 | 90 | ▲ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (581,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,38 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.