Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CARTIERA URBANA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, LT. ALEXANDRU POPESCU, 9B, 32577, 3, MANSARDA, CAM.1, MODULUL C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 252.852 RON | 252.852 RON | 165.553 RON | 84.770 RON | 87.299 RON | 204.140 RON | 68.220 RON | 135.920 RON | 162.758 RON | 41.382 RON | 6.900 RON | 3.442 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 32.833 RON | 38.644 RON | 33.994 RON | 3.675 RON | 4.650 RON | 193.007 RON | 60.116 RON | 132.891 RON | 166.433 RON | 26.574 RON | 0 RON | 10.141 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 48.974 RON | 48.974 RON | 54.147 RON | −5.504 RON | −5.173 RON | 179.225 RON | 52.012 RON | 127.213 RON | 160.929 RON | 18.296 RON | 0 RON | 7.171 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 12.623 RON | 12.623 RON | 8.635 RON | 3.609 RON | 3.988 RON | 164.352 RON | 114.355 RON | 49.997 RON | 163.668 RON | 684 RON | 0 RON | 5.551 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 126.402 RON | 126.402 RON | 125.980 RON | 145 RON | 422 RON | 130.094 RON | 112.994 RON | 17.100 RON | 144.152 RON | 2.922 RON | 0 RON | 7.151 RON | 0 RON | 16.980 RON | 1 |
| 2024 | 141.278 RON | 180.598 RON | 192.891 RON | −12.293 RON | −12.293 RON | 135.847 RON | 96.827 RON | 39.020 RON | 129.834 RON | 1.563 RON | 0 RON | 3.526 RON | 6.783 RON | 2.333 RON | 1 |
| 2025 | 115.570 RON | 122.353 RON | 122.294 RON | 35 RON | 59 RON | 104.666 RON | 80.660 RON | 24.006 RON | 102.969 RON | 1.697 RON | 0 RON | 3.737 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie
- 1729 Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9103 Gestionarea monumentelor, clădirilor istorice şi a altor obiective de interes turistic
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1729 — Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
Top format din 18 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 252,9 K RON | 32,8 K RON | 49,0 K RON | 12,6 K RON | 126,4 K RON | 141,3 K RON | 115,6 K RON |
| Venituri totale | 252,9 K RON | 38,6 K RON | 49,0 K RON | 12,6 K RON | 126,4 K RON | 180,6 K RON | 122,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 165,6 K RON | 34,0 K RON | 54,1 K RON | 8,6 K RON | 126,0 K RON | 192,9 K RON | 122,3 K RON |
| Rezultat net | 84,8 K RON | 3,7 K RON | −5,5 K RON | 3,6 K RON | 145 RON | −12,3 K RON | 35 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 87,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,15 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 61,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 30,93 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 41,4 K RON | 204,1 K RON | 20,3% |
| 2020 | 26,6 K RON | 193,0 K RON | 13,8% |
| 2021 | 18,3 K RON | 179,2 K RON | 10,2% |
| 2022 | 684 RON | 164,4 K RON | 0,4% |
| 2023 | 2,9 K RON | 130,1 K RON | 2,3% |
| 2024 | 1,6 K RON | 135,8 K RON | 1,2% |
| 2025 | 1,7 K RON | 104,7 K RON | 1,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 252,9 K RON | 32,8 K RON | 49,0 K RON | 12,6 K RON | 126,4 K RON | 141,3 K RON | 115,6 K RON | ▼ 18,2% |
| Rezultat net | 84,8 K RON | 3,7 K RON | −5,5 K RON | 3,6 K RON | 145 RON | −12,3 K RON | 35 RON | ▲ 100,3% |
| Total active | 204,1 K RON | 193,0 K RON | 179,2 K RON | 164,4 K RON | 130,1 K RON | 135,8 K RON | 104,7 K RON | ▼ 23,0% |
| Capitaluri proprii | 162,8 K RON | 166,4 K RON | 160,9 K RON | 163,7 K RON | 144,2 K RON | 129,8 K RON | 103,0 K RON | ▼ 20,7% |
| Datorii totale | 41,4 K RON | 26,6 K RON | 18,3 K RON | 684 RON | 2,9 K RON | 1,6 K RON | 1,7 K RON | ▲ 8,6% |
| Lichiditate curentă | 3,28 | 5,00 | 6,95 | 73,10 | 5,85 | 24,96 | 14,15 | ▼ 43,3% |
| Marjă netă (%) | 33,53 | 11,19 | -11,24 | 28,59 | 0,11 | -8,70 | 0,03 | ▲ 100,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 72 | 95 | 77 | 72 | 77 | ▲ 6,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35 RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.