Publicitate

DEAC MOBILITY S.R.L.

CUI: 38684577 J2018000028319 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38684577
Cod înmatriculare J2018000028319
EUID ROONRC.J2018000028319
Data înmatriculării 2018-01-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, FABRICII, 11, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: FABRICII
Număr: 11
Completare adresă: CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 65.078 RON 72.353 RON 77.681 RON −5.328 RON −5.328 RON 153.314 RON 56.294 RON 97.020 RON −9.062 RON 162.677 RON 0 RON 88.179 RON 0 RON 301 RON 0
2024 69.352 RON 84.088 RON 41.005 RON 35.904 RON 43.083 RON 142.187 RON 35.948 RON 106.239 RON 26.842 RON 119.949 RON 0 RON 99.492 RON 0 RON 4.604 RON 0
2025 23.463 RON 76.484 RON 42.723 RON 28.150 RON 33.761 RON 120.975 RON 17.071 RON 103.904 RON 54.993 RON 67.433 RON 0 RON 103.293 RON 0 RON 1.451 RON 0

Reprezentanți și administratori (3)

CIOTEA OVIDIU CORNELIU
administrator
Bihor, România
Pagina administratorului
DEAC SEBASTIAN
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului
CIOTEA ANCA-NICOLETA
administrator
Bihor, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (32)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 17 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
23,5 K RON
Rezultat Net 2025
28,2 K RON
Total Active 2025
121,0 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 65,1 K RON 69,4 K RON 23,5 K RON
Venituri totale 72,4 K RON 84,1 K RON 76,5 K RON
Cheltuieli totale 77,7 K RON 41,0 K RON 42,7 K RON
Rezultat net −5,3 K RON 35,9 K RON 28,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,54 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,54 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,79 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate17,1 K RON (14.1%)
Active circulante103,9 K RON (85.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe103,3 K RON
Numerar611 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,23
Durata încasare (zile) 1.607

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
143,9%
Marjă netă
120,0%
ROA
23,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 162,7 K RON 153,3 K RON 106,1%
2024 119,9 K RON 142,2 K RON 84,4%
2025 67,4 K RON 121,0 K RON 55,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 65,1 K RON 69,4 K RON 23,5 K RON ▼ 66,2%
Rezultat net −5,3 K RON 35,9 K RON 28,2 K RON ▼ 21,6%
Total active 153,3 K RON 142,2 K RON 121,0 K RON ▼ 14,9%
Capitaluri proprii −9,1 K RON 26,8 K RON 55,0 K RON ▲ 104,9%
Datorii totale 162,7 K RON 119,9 K RON 67,4 K RON ▼ 43,8%
Lichiditate curentă 0,60 0,89 1,54 ▲ 74,0%
Marjă netă (%) -8,19 51,77 119,98 ▲ 131,8%
Scor bonitate 24 73 77 ▲ 5,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate