Publicitate

TAISIA DELTA RESIDENCE S.R.L.

CUI: 1348560 J2018000131369 SRL Tulcea, Sat Murighiol, Comuna Murighiol
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1348560
Cod înmatriculare J2018000131369
EUID ROONRC.J2018000131369
Data înmatriculării 2018-03-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Tulcea, Sat Murighiol, Comuna Murighiol, BĂLŢII, 26A, 827150

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Sat Murighiol, Comuna Murighiol
Stradă: BĂLŢII
Număr: 26A
Cod poștal: 827150

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 171.260 RON 235.003 RON 232.763 RON 123 RON 2.240 RON 1.442.524 RON 1.422.424 RON 20.100 RON −6.146 RON 563.003 RON 11.392 RON 7.888 RON 901.485 RON 15.818 RON 2
2024 328.368 RON 351.798 RON 257.113 RON 77.814 RON 94.685 RON 1.421.184 RON 1.394.049 RON 27.135 RON 71.668 RON 471.345 RON 0 RON 1.498 RON 878.171 RON 0 RON 1
2025 453.186 RON 477.065 RON 329.426 RON 123.508 RON 147.639 RON 1.642.832 RON 1.547.236 RON 95.596 RON 195.175 RON 592.800 RON 1.492 RON 10.861 RON 854.857 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

PEREU VALENTIN
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (27)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 206 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.16) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
453,2 K RON
Rezultat Net 2025
123,5 K RON
Total Active 2025
1,64 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 171,3 K RON 328,4 K RON 453,2 K RON
Venituri totale 235,0 K RON 351,8 K RON 477,1 K RON
Cheltuieli totale 232,8 K RON 257,1 K RON 329,4 K RON
Rezultat net 123 RON 77,8 K RON 123,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 599,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,16 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,16 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,77 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,55 M RON (94.2%)
Active circulante95,6 K RON (5.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,5 K RON
Creanțe10,9 K RON
Numerar83,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 303,74
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 41,73
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,6%
Marjă netă
27,3%
ROA
7,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 563,0 K RON 1,44 M RON 39,0%
2024 471,3 K RON 1,42 M RON 33,2%
2025 592,8 K RON 1,64 M RON 36,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 171,3 K RON 328,4 K RON 453,2 K RON ▲ 38,0%
Rezultat net 123 RON 77,8 K RON 123,5 K RON ▲ 58,7%
Total active 1,44 M RON 1,42 M RON 1,64 M RON ▲ 15,6%
Capitaluri proprii −6,1 K RON 71,7 K RON 195,2 K RON ▲ 172,3%
Datorii totale 563,0 K RON 471,3 K RON 592,8 K RON ▲ 25,8%
Lichiditate curentă 0,04 0,06 0,16 ▲ 180,0%
Marjă netă (%) 0,07 23,70 27,25 ▲ 15,0%
Scor bonitate 32 61 68 ▲ 11,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (123,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 599,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate