Publicitate

ROANA FUNGHI S.R.L.

CUI: 38924220 J2018000154386 SRL Vâlcea, Sat Voineasa, Comuna Voineasa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38924220
Cod înmatriculare J2018000154386
EUID ROONRC.J2018000154386
Data înmatriculării 2018-02-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Voineasa, Comuna Voineasa, I. GH. DUCA, 145

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Voineasa, Comuna Voineasa
Stradă: I. GH. DUCA
Număr: 145

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.809.147 RON 2.809.274 RON 2.560.061 RON 215.302 RON 249.213 RON 1.103.479 RON 570.464 RON 533.015 RON 1.080.059 RON 23.420 RON 0 RON 51.070 RON 0 RON 0 RON 3
2024 3.782.637 RON 3.796.999 RON 3.526.523 RON 232.628 RON 270.476 RON 1.257.814 RON 441.710 RON 816.104 RON 1.236.600 RON 21.214 RON 0 RON 41.864 RON 0 RON 0 RON 3
2025 3.812.326 RON 3.820.731 RON 3.525.719 RON 248.754 RON 295.012 RON 1.140.069 RON 326.172 RON 813.897 RON 262.783 RON 877.286 RON 0 RON 137.245 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MARDALE MOISE ROBERT
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.93) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
3,81 M RON
Rezultat Net 2025
248,8 K RON
Total Active 2025
1,14 M RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,81 M RON 3,78 M RON 3,81 M RON
Venituri totale 2,81 M RON 3,80 M RON 3,82 M RON
Cheltuieli totale 2,56 M RON 3,53 M RON 3,53 M RON
Rezultat net 215,3 K RON 232,6 K RON 248,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,47 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,93 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,93 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,77 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate326,2 K RON (28.6%)
Active circulante813,9 K RON (71.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe137,2 K RON
Numerar676,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 27,78
Durata încasare (zile) 13

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,7%
Marjă netă
6,5%
ROA
21,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 23,4 K RON 1,10 M RON 2,1%
2024 21,2 K RON 1,26 M RON 1,7%
2025 877,3 K RON 1,14 M RON 77,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,81 M RON 3,78 M RON 3,81 M RON ▲ 0,8%
Rezultat net 215,3 K RON 232,6 K RON 248,8 K RON ▲ 6,9%
Total active 1,10 M RON 1,26 M RON 1,14 M RON ▼ 9,4%
Capitaluri proprii 1,08 M RON 1,24 M RON 262,8 K RON ▼ 78,7%
Datorii totale 23,4 K RON 21,2 K RON 877,3 K RON ▲ 4.035,4%
Lichiditate curentă 22,76 38,47 0,93 ▼ 97,6%
Marjă netă (%) 7,66 6,15 6,52 ▲ 6,0%
Scor bonitate 82 95 55 ▼ 42,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (248,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,47 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate