Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PIŢI MANU S.R.L.

CUI: 39025531 J2018000208386 SRL Vâlcea, Sat Diculeşti, Comuna Diculeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39025531
Cod înmatriculare J2018000208386
EUID ROONRC.J2018000208386
Data înmatriculării 2018-03-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Diculeşti, Comuna Diculeşti, Diculeşti, 86, 247161

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Diculeşti, Comuna Diculeşti
Stradă: Diculeşti
Număr: 86
Cod poștal: 247161

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 187.244 RON 187.244 RON 183.793 RON 1.578 RON 3.451 RON 18.637 RON 399 RON 18.238 RON −45.820 RON 64.457 RON 0 RON 15.464 RON 0 RON 0 RON 4
2020 251.328 RON 251.328 RON 215.222 RON 33.593 RON 36.106 RON 44.094 RON 399 RON 43.695 RON −12.227 RON 56.321 RON 0 RON 35.405 RON 0 RON 0 RON 4
2021 278.032 RON 278.032 RON 197.551 RON 77.700 RON 80.481 RON 85.260 RON 0 RON 85.260 RON 65.473 RON 19.787 RON 0 RON 7.826 RON 0 RON 0 RON 4
2022 298.146 RON 298.146 RON 266.463 RON 28.700 RON 31.683 RON 55.854 RON 0 RON 55.854 RON 30.173 RON 25.681 RON 0 RON 4.656 RON 0 RON 0 RON 5
2023 345.191 RON 345.191 RON 317.297 RON 24.442 RON 27.894 RON 77.919 RON 0 RON 77.919 RON 54.615 RON 23.304 RON 0 RON 2.339 RON 0 RON 0 RON 5
2024 517.276 RON 517.276 RON 436.452 RON 70.687 RON 80.824 RON 160.695 RON 15.610 RON 145.085 RON 125.301 RON 35.394 RON 0 RON 2.831 RON 0 RON 0 RON 6
2025 215.742 RON 215.742 RON 268.913 RON −55.328 RON −53.171 RON 95.748 RON 15.514 RON 80.234 RON 69.973 RON 25.775 RON 0 RON 8.077 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

PIŢIGOI NICOLAE
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 667 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−55.328 RON)
Cifra de Afaceri 2025
215,7 K RON
Rezultat Net 2025
−55,3 K RON
Total Active 2025
95,7 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 187,2 K RON 251,3 K RON 278,0 K RON 298,1 K RON 345,2 K RON 517,3 K RON 215,7 K RON
Venituri totale 187,2 K RON 251,3 K RON 278,0 K RON 298,1 K RON 345,2 K RON 517,3 K RON 215,7 K RON
Cheltuieli totale 183,8 K RON 215,2 K RON 197,6 K RON 266,5 K RON 317,3 K RON 436,5 K RON 268,9 K RON
Rezultat net 1,6 K RON 33,6 K RON 77,7 K RON 28,7 K RON 24,4 K RON 70,7 K RON −55,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 396,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,11 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,11 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,80 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate15,5 K RON (16.2%)
Active circulante80,2 K RON (83.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe8,1 K RON
Numerar72,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 26,71
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-24,7%
Marjă netă
-25,7%
ROA
-57,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 64,5 K RON 18,6 K RON 345,9%
2020 56,3 K RON 44,1 K RON 127,7%
2021 19,8 K RON 85,3 K RON 23,2%
2022 25,7 K RON 55,9 K RON 46,0%
2023 23,3 K RON 77,9 K RON 29,9%
2024 35,4 K RON 160,7 K RON 22,0%
2025 25,8 K RON 95,7 K RON 26,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 187,2 K RON 251,3 K RON 278,0 K RON 298,1 K RON 345,2 K RON 517,3 K RON 215,7 K RON ▼ 58,3%
Rezultat net 1,6 K RON 33,6 K RON 77,7 K RON 28,7 K RON 24,4 K RON 70,7 K RON −55,3 K RON ▼ 178,3%
Total active 18,6 K RON 44,1 K RON 85,3 K RON 55,9 K RON 77,9 K RON 160,7 K RON 95,7 K RON ▼ 40,4%
Capitaluri proprii −45,8 K RON −12,2 K RON 65,5 K RON 30,2 K RON 54,6 K RON 125,3 K RON 70,0 K RON ▼ 44,2%
Datorii totale 64,5 K RON 56,3 K RON 19,8 K RON 25,7 K RON 23,3 K RON 35,4 K RON 25,8 K RON ▼ 27,2%
Lichiditate curentă 0,28 0,78 4,31 2,17 3,34 4,10 3,11 ▼ 24,1%
Marjă netă (%) 0,84 13,37 27,95 9,63 7,08 13,67 -25,65 ▼ 287,6%
Scor bonitate 32 60 100 82 90 100 57 ▼ 43,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Lichiditate curentă bună (3.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 396,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.