Publicitate

MARNICAUTO S.R.L.

CUI: 39152101 J2018000284391 SRL Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39152101
Cod înmatriculare J2018000284391
EUID ROONRC.J2018000284391
Data înmatriculării 2018-04-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, CULTURII, 1, 1, 2, 10, 620050

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Stradă: CULTURII
Număr: 1
Bloc: 1
Etaj: 2
Apartament: 10
Cod poștal: 620050

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 843.765 RON 843.765 RON 844.120 RON −21.468 RON −355 RON 167.699 RON 769 RON 166.930 RON −12.928 RON 180.627 RON 69.294 RON 2.750 RON 0 RON 0 RON 0
2020 538.005 RON 538.008 RON 545.842 RON −12.443 RON −7.834 RON 55.128 RON 769 RON 54.359 RON −25.372 RON 80.500 RON 50.770 RON 241 RON 0 RON 0 RON 1
2021 1.712.428 RON 1.712.445 RON 1.613.439 RON 73.212 RON 99.006 RON 101.052 RON 769 RON 100.283 RON 49.041 RON 52.011 RON 97.872 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 1.876.906 RON 1.876.906 RON 1.756.969 RON 101.168 RON 119.937 RON 422.171 RON 769 RON 421.402 RON 158.879 RON 263.292 RON 418.326 RON 2.194 RON 0 RON 0 RON 1
2023 2.028.811 RON 2.028.811 RON 1.998.989 RON 11.848 RON 29.822 RON 412.600 RON 769 RON 411.831 RON 170.726 RON 241.874 RON 392.676 RON 376 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.338.758 RON 1.340.726 RON 1.359.274 RON −18.548 RON −18.548 RON 170.339 RON 769 RON 169.570 RON 152.178 RON 18.400 RON 113.589 RON 4.769 RON 0 RON 239 RON 2
2025 646.474 RON 646.474 RON 620.820 RON 21.549 RON 25.654 RON 174.119 RON 769 RON 173.350 RON 173.727 RON 631 RON 44.010 RON 44.988 RON 0 RON 239 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

STRECHI NICUŞOR
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului
OPREA MARICEL
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 22 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
646,5 K RON
Rezultat Net 2025
21,5 K RON
Total Active 2025
174,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 843,8 K RON 538,0 K RON 1,71 M RON 1,88 M RON 2,03 M RON 1,34 M RON 646,5 K RON
Venituri totale 843,8 K RON 538,0 K RON 1,71 M RON 1,88 M RON 2,03 M RON 1,34 M RON 646,5 K RON
Cheltuieli totale 844,1 K RON 545,8 K RON 1,61 M RON 1,76 M RON 2,00 M RON 1,36 M RON 620,8 K RON
Rezultat net −21,5 K RON −12,4 K RON 73,2 K RON 101,2 K RON 11,8 K RON −18,5 K RON 21,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,47 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 274,72 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 204,98 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 133,68 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 275,94 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate769 RON (0.4%)
Active circulante173,4 K RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri44,0 K RON
Creanțe45,0 K RON
Numerar84,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 14,69
Durata stocaj (zile) 25
Rotație creanțe (ori/an) 14,37
Durata încasare (zile) 25

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,0%
Marjă netă
3,3%
ROA
12,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 180,6 K RON 167,7 K RON 107,7%
2020 80,5 K RON 55,1 K RON 146,0%
2021 52,0 K RON 101,1 K RON 51,5%
2022 263,3 K RON 422,2 K RON 62,4%
2023 241,9 K RON 412,6 K RON 58,6%
2024 18,4 K RON 170,3 K RON 10,8%
2025 631 RON 174,1 K RON 0,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 843,8 K RON 538,0 K RON 1,71 M RON 1,88 M RON 2,03 M RON 1,34 M RON 646,5 K RON ▼ 51,7%
Rezultat net −21,5 K RON −12,4 K RON 73,2 K RON 101,2 K RON 11,8 K RON −18,5 K RON 21,5 K RON ▲ 216,2%
Total active 167,7 K RON 55,1 K RON 101,1 K RON 422,2 K RON 412,6 K RON 170,3 K RON 174,1 K RON ▲ 2,2%
Capitaluri proprii −12,9 K RON −25,4 K RON 49,0 K RON 158,9 K RON 170,7 K RON 152,2 K RON 173,7 K RON ▲ 14,2%
Datorii totale 180,6 K RON 80,5 K RON 52,0 K RON 263,3 K RON 241,9 K RON 18,4 K RON 631 RON ▼ 96,6%
Lichiditate curentă 0,92 0,68 1,93 1,60 1,70 9,22 274,72 ▲ 2.881,0%
Marjă netă (%) -2,54 -2,31 4,28 5,39 0,58 -1,39 3,33 ▲ 339,6%
Scor bonitate 24 24 80 80 75 64 85 ▲ 32,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (274.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,47 M RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate