Publicitate

TWENTY MAX SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 40315288 J2018001157289 SRL Olt, Municipiul Slatina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40315288
Cod înmatriculare J2018001157289
EUID ROONRC.J2018001157289
Data înmatriculării 2018-12-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 19 angajați

Adresă

România, Olt, Municipiul Slatina, PITEŞTI, 44, 230104

Țară: România
Județ: Olt
Localitate: Municipiul Slatina
Stradă: PITEŞTI
Număr: 44
Cod poștal: 230104

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 911.313 RON 951.313 RON 916.086 RON 25.714 RON 35.227 RON 86.505 RON 0 RON 86.505 RON −355.511 RON 442.016 RON 30 RON 79.432 RON 0 RON 0 RON 18
2024 1.092.396 RON 1.092.396 RON 1.069.945 RON 18.859 RON 22.451 RON 3.080.719 RON 0 RON 3.080.719 RON −336.652 RON 892.653 RON 1.389.507 RON 1.565.994 RON 2.524.718 RON 0 RON 15
2025 4.047.855 RON 4.047.855 RON 3.643.812 RON 339.396 RON 404.043 RON 1.527.867 RON 6.131 RON 1.521.736 RON 2.744 RON 741.864 RON 1.428.607 RON 60.494 RON 783.259 RON 0 RON 19

Reprezentanți și administratori (1)

VĂTAFU ION
administrator
Olt, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 179 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,05 M RON
Rezultat Net 2025
339,4 K RON
Total Active 2025
1,53 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 911,3 K RON 1,09 M RON 4,05 M RON
Venituri totale 951,3 K RON 1,09 M RON 4,05 M RON
Cheltuieli totale 916,1 K RON 1,07 M RON 3,64 M RON
Rezultat net 25,7 K RON 18,9 K RON 339,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,15 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,05 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,1 K RON (0.4%)
Active circulante1,52 M RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,43 M RON
Creanțe60,5 K RON
Numerar32,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,83
Durata stocaj (zile) 129
Rotație creanțe (ori/an) 66,91
Durata încasare (zile) 6

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,0%
Marjă netă
8,4%
ROA
22,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 442,0 K RON 86,5 K RON 511,0%
2024 892,7 K RON 3,08 M RON 29,0%
2025 741,9 K RON 1,53 M RON 48,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 911,3 K RON 1,09 M RON 4,05 M RON ▲ 270,5%
Rezultat net 25,7 K RON 18,9 K RON 339,4 K RON ▲ 1.699,7%
Total active 86,5 K RON 3,08 M RON 1,53 M RON ▼ 50,4%
Capitaluri proprii −355,5 K RON −336,7 K RON 2,7 K RON ▲ 100,8%
Datorii totale 442,0 K RON 892,7 K RON 741,9 K RON ▼ 16,9%
Lichiditate curentă 0,20 3,45 2,05 ▼ 40,6%
Marjă netă (%) 2,82 1,73 8,38 ▲ 384,4%
Scor bonitate 32 62 73 ▲ 17,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (339,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,15 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate