Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SAGITUS INVEST S.R.L.

CUI: 39668545 J2018001384067 SRL Bistriţa-Năsăud, Loc. Beclean, Oraş Beclean
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39668545
Cod înmatriculare J2018001384067
EUID ROONRC.J2018001384067
Data înmatriculării 2018-11-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bistriţa-Năsăud, Loc. Beclean, Oraş Beclean, HORIA, 45, 425100

Țară: România
Localitate: Loc. Beclean, Oraş Beclean
Stradă: HORIA
Număr: 45
Cod poștal: 425100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 822 RON 822 RON 0 RON 200 RON 622 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 38.250 RON 146.847 RON 136.752 RON 9.712 RON 10.095 RON 123.418 RON 86.012 RON 37.406 RON 9.912 RON 22.165 RON 5.389 RON 22.033 RON 91.341 RON 0 RON 3
2021 81.485 RON 98.876 RON 36.483 RON 61.675 RON 62.393 RON 164.019 RON 74.011 RON 90.008 RON 71.588 RON 18.481 RON 0 RON 87.148 RON 73.950 RON 0 RON 5
2022 63.251 RON 75.253 RON 60.927 RON 13.788 RON 14.326 RON 183.045 RON 116.644 RON 66.401 RON 55.376 RON 65.721 RON 0 RON 66.362 RON 61.948 RON 0 RON 4
2023 154.662 RON 166.666 RON 153.862 RON 11.387 RON 12.804 RON 184.392 RON 92.272 RON 92.120 RON 66.763 RON 67.682 RON 0 RON 91.587 RON 49.947 RON 0 RON 3
2024 103.049 RON 115.135 RON 160.082 RON −45.834 RON −44.947 RON 106.127 RON 67.900 RON 38.227 RON 20.929 RON 47.253 RON 0 RON 36.154 RON 37.945 RON 0 RON 3
2025 159.635 RON 173.672 RON 107.936 RON 64.034 RON 65.736 RON 119.493 RON 43.528 RON 75.965 RON 64.274 RON 31.276 RON 0 RON 42.028 RON 23.943 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

FODOR AMBROZIE
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bistriţa-Năsăud, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 39 companii din județul Bistriţa-Năsăud. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
159,6 K RON
Rezultat Net 2025
64,0 K RON
Total Active 2025
119,5 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 38,3 K RON 81,5 K RON 63,3 K RON 154,7 K RON 103,0 K RON 159,6 K RON
Venituri totale 0 RON 146,8 K RON 98,9 K RON 75,3 K RON 166,7 K RON 115,1 K RON 173,7 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 136,8 K RON 36,5 K RON 60,9 K RON 153,9 K RON 160,1 K RON 107,9 K RON
Rezultat net 0 RON 9,7 K RON 61,7 K RON 13,8 K RON 11,4 K RON −45,8 K RON 64,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 183,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,43 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,43 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,09 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,82 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate43,5 K RON (36.4%)
Active circulante76,0 K RON (63.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe42,0 K RON
Numerar33,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,80
Durata încasare (zile) 96

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
41,2%
Marjă netă
40,1%
ROA
53,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 622 RON 822 RON 75,7%
2020 22,2 K RON 123,4 K RON 18,0%
2021 18,5 K RON 164,0 K RON 11,3%
2022 65,7 K RON 183,0 K RON 35,9%
2023 67,7 K RON 184,4 K RON 36,7%
2024 47,3 K RON 106,1 K RON 44,5%
2025 31,3 K RON 119,5 K RON 26,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 38,3 K RON 81,5 K RON 63,3 K RON 154,7 K RON 103,0 K RON 159,6 K RON ▲ 54,9%
Rezultat net 0 RON 9,7 K RON 61,7 K RON 13,8 K RON 11,4 K RON −45,8 K RON 64,0 K RON ▲ 239,7%
Total active 822 RON 123,4 K RON 164,0 K RON 183,0 K RON 184,4 K RON 106,1 K RON 119,5 K RON ▲ 12,6%
Capitaluri proprii 200 RON 9,9 K RON 71,6 K RON 55,4 K RON 66,8 K RON 20,9 K RON 64,3 K RON ▲ 207,1%
Datorii totale 622 RON 22,2 K RON 18,5 K RON 65,7 K RON 67,7 K RON 47,3 K RON 31,3 K RON ▼ 33,8%
Lichiditate curentă 0,00 1,69 4,87 1,01 1,36 0,81 2,43 ▲ 200,2%
Marjă netă (%) – 25,39 75,69 21,80 7,36 -44,48 40,11 ▲ 190,2%
Scor bonitate 35 73 95 65 75 30 100 ▲ 233,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (64,0 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 183,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.