Publicitate

CLASSIC CARS TRANSYLVANIA S.R.L.

CUI: 39880164 J2018001387262 SRL Mureş, Municipiul Târnăveni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39880164
Cod înmatriculare J2018001387262
EUID ROONRC.J2018001387262
Data înmatriculării 2018-09-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târnăveni, 1 DECEMBRIE 1918, 28, 545600, cam.203

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târnăveni
Stradă: 1 DECEMBRIE 1918
Număr: 28
Cod poștal: 545600
Completare adresă: cam.203

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 3.404 RON −3.404 RON −3.404 RON −117 RON 0 RON −117 RON −3.605 RON 3.488 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON −117 RON 0 RON −117 RON −3.605 RON 3.488 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 2.400 RON 2.400 RON 2.240 RON 88 RON 160 RON 224.432 RON 141.755 RON 82.677 RON −3.516 RON 232.386 RON 7.199 RON 23.053 RON 0 RON 4.438 RON 0
2022 110.200 RON 111.383 RON 63.339 RON 44.703 RON 48.044 RON 395.985 RON 319.965 RON 76.020 RON 41.187 RON 354.798 RON 0 RON 52.660 RON 0 RON 0 RON 0
2023 142.940 RON 167.987 RON 81.668 RON 72.784 RON 86.319 RON 678.489 RON 469.196 RON 209.293 RON 113.971 RON 564.518 RON 0 RON 54.723 RON 0 RON 0 RON 1
2024 128.475 RON 216.612 RON 160.911 RON 47.858 RON 55.701 RON 720.129 RON 332.970 RON 387.159 RON 161.828 RON 558.301 RON 0 RON 43.734 RON 0 RON 0 RON 1
2025 159.260 RON 259.526 RON 241.625 RON 15.175 RON 17.901 RON 740.462 RON 178.517 RON 561.945 RON 177.003 RON 563.459 RON 0 RON 77.557 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ERICH JOHANN JIKELI
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 65 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
159,3 K RON
Rezultat Net 2025
15,2 K RON
Total Active 2025
740,5 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,4 K RON 110,2 K RON 142,9 K RON 128,5 K RON 159,3 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 2,4 K RON 111,4 K RON 168,0 K RON 216,6 K RON 259,5 K RON
Cheltuieli totale 3,4 K RON 0 RON 2,2 K RON 63,3 K RON 81,7 K RON 160,9 K RON 241,6 K RON
Rezultat net −3,4 K RON 0 RON 88 RON 44,7 K RON 72,8 K RON 47,9 K RON 15,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 202,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,00 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 1,00 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,86 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,31 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate178,5 K RON (24.1%)
Active circulante561,9 K RON (75.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe77,6 K RON
Numerar484,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,05
Durata încasare (zile) 178

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,2%
Marjă netă
9,5%
ROA
2,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,5 K RON −117 RON
2020 3,5 K RON −117 RON
2021 232,4 K RON 224,4 K RON 103,5%
2022 354,8 K RON 396,0 K RON 89,6%
2023 564,5 K RON 678,5 K RON 83,2%
2024 558,3 K RON 720,1 K RON 77,5%
2025 563,5 K RON 740,5 K RON 76,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,4 K RON 110,2 K RON 142,9 K RON 128,5 K RON 159,3 K RON ▲ 24,0%
Rezultat net −3,4 K RON 0 RON 88 RON 44,7 K RON 72,8 K RON 47,9 K RON 15,2 K RON ▼ 68,3%
Total active −117 RON −117 RON 224,4 K RON 396,0 K RON 678,5 K RON 720,1 K RON 740,5 K RON ▲ 2,8%
Capitaluri proprii −3,6 K RON −3,6 K RON −3,5 K RON 41,2 K RON 114,0 K RON 161,8 K RON 177,0 K RON ▲ 9,4%
Datorii totale 3,5 K RON 3,5 K RON 232,4 K RON 354,8 K RON 564,5 K RON 558,3 K RON 563,5 K RON ▲ 0,9%
Lichiditate curentă -0,03 -0,03 0,36 0,21 0,37 0,69 1,00 ▲ 43,8%
Marjă netă (%) 3,67 40,57 50,92 37,25 9,53 ▼ 74,4%
Scor bonitate 25 33 40 63 68 60 63 ▲ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 202,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate