Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PAPETI SERV 2000 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, PROF. RADU GIOGLOVAN, 13, 50, A, parter, 2, 130066
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 253.992 RON | 253.993 RON | 156.585 RON | 89.789 RON | 97.408 RON | 131.179 RON | 63.417 RON | 67.762 RON | 96.216 RON | 34.963 RON | 40.816 RON | 280 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 257.431 RON | 257.408 RON | 169.971 RON | 80.252 RON | 87.437 RON | 225.780 RON | 71.526 RON | 154.254 RON | 176.468 RON | 49.312 RON | 58.597 RON | 1.623 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 293.101 RON | 293.268 RON | 202.263 RON | 83.264 RON | 91.005 RON | 238.243 RON | 48.471 RON | 189.772 RON | 232.512 RON | 5.731 RON | 61.521 RON | 2.681 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 264.906 RON | 274.609 RON | 164.844 RON | 101.976 RON | 109.765 RON | 246.493 RON | 19.627 RON | 226.866 RON | 102.240 RON | 144.253 RON | 67.082 RON | 87.912 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 288.639 RON | 288.657 RON | 182.304 RON | 87.298 RON | 106.353 RON | 171.324 RON | 5.133 RON | 166.191 RON | 106.629 RON | 64.695 RON | 68.276 RON | 5.329 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 267.064 RON | 267.171 RON | 153.429 RON | 96.872 RON | 113.742 RON | 208.008 RON | 12.852 RON | 195.156 RON | 203.502 RON | 4.506 RON | 64.149 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 226.758 RON | 227.282 RON | 155.279 RON | 60.356 RON | 72.003 RON | 249.028 RON | 142.417 RON | 106.611 RON | 60.620 RON | 188.408 RON | 70.550 RON | 2.060 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Top format din 54 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.57) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 254,0 K RON | 257,4 K RON | 293,1 K RON | 264,9 K RON | 288,6 K RON | 267,1 K RON | 226,8 K RON |
| Venituri totale | 254,0 K RON | 257,4 K RON | 293,3 K RON | 274,6 K RON | 288,7 K RON | 267,2 K RON | 227,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 156,6 K RON | 170,0 K RON | 202,3 K RON | 164,8 K RON | 182,3 K RON | 153,4 K RON | 155,3 K RON |
| Rezultat net | 89,8 K RON | 80,3 K RON | 83,3 K RON | 102,0 K RON | 87,3 K RON | 96,9 K RON | 60,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 255,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,57 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,21 |
| Durata stocaj (zile) | 114 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 110,08 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 35,0 K RON | 131,2 K RON | 26,7% |
| 2020 | 49,3 K RON | 225,8 K RON | 21,8% |
| 2021 | 5,7 K RON | 238,2 K RON | 2,4% |
| 2022 | 144,3 K RON | 246,5 K RON | 58,5% |
| 2023 | 64,7 K RON | 171,3 K RON | 37,8% |
| 2024 | 4,5 K RON | 208,0 K RON | 2,2% |
| 2025 | 188,4 K RON | 249,0 K RON | 75,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 254,0 K RON | 257,4 K RON | 293,1 K RON | 264,9 K RON | 288,6 K RON | 267,1 K RON | 226,8 K RON | ▼ 15,1% |
| Rezultat net | 89,8 K RON | 80,3 K RON | 83,3 K RON | 102,0 K RON | 87,3 K RON | 96,9 K RON | 60,4 K RON | ▼ 37,7% |
| Total active | 131,2 K RON | 225,8 K RON | 238,2 K RON | 246,5 K RON | 171,3 K RON | 208,0 K RON | 249,0 K RON | ▲ 19,7% |
| Capitaluri proprii | 96,2 K RON | 176,5 K RON | 232,5 K RON | 102,2 K RON | 106,6 K RON | 203,5 K RON | 60,6 K RON | ▼ 70,2% |
| Datorii totale | 35,0 K RON | 49,3 K RON | 5,7 K RON | 144,3 K RON | 64,7 K RON | 4,5 K RON | 188,4 K RON | ▲ 4.081,3% |
| Lichiditate curentă | 1,94 | 3,13 | 33,11 | 1,57 | 2,57 | 43,31 | 0,57 | ▼ 98,7% |
| Marjă netă (%) | 35,35 | 31,17 | 28,41 | 38,50 | 30,24 | 36,27 | 26,62 | ▼ 26,6% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 100 | 77 | 95 | 95 | 53 | ▼ 44,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (60,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 255,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.